Uczniowie klas 2b i 3a, w ramach wycieczki autokarowej, wzięli udział w wyprawie po siedmiu kontynentach. Oprócz wiedzy teoretycznej, nabyli także umiejętności praktyczne. Nauczyli się strzelać z łuku, wzięli udział w rodeo na dmu-chanym byku – jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie! Poza tym „opłynęli Afrykę” i bawili się w wielkim Małpim Gaju MADAGASKAR.
Archiwa tagu: wycieczka. integracja
Piraci w akcji!
Piraci z Kaszub w składzie 1a, 1b, 1c i 2a zadowoleni wrócili z wyprawy po skarb kapitana Sparrowa. Pokonali wiele przeszkód w postaci tratw, parku linowego, przeprawy łódeczkami i labiryntu zaginionych dukatów. Czytaj dalej
3b w Movement Arenie
Dziś nasi uczniowie mieli okazję spędzić wyjątkowo aktywne przedpołudnie w Movement Arenie w Gdańsku!
Czytaj dalej
Czytaj dalej
Odkrywamy świat nauki – wycieczka 2d do Hevelianum
Uczniowie klasy 2d zwiedzali Hewelianum, poznając ciekawe eksponaty na wystawie: „Cztery strony świata”. Następnie uczestniczyli w warsztatach pt. „Mikroskopowe sekrety”, podczas których obserwowali różne preparaty pod mikroskopem.
3c Domu Uphagena
Klasa 3c w dniu 23 marca wybrała się na wycieczkę do Domu Uphagena ️ Uczniowie mieli okazję poznać życie mieszkańców Gdańska w XVIII wieku oraz wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika o rodzinie Uphagenów i codziennych zwyczajach z tamtej epoki.
Wycieczka do Żurawia
Dawno temu pod Żurawiem Uczniowie klasy 1c w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek wybrali się na wycieczkę do Żurawia. W murach dawnego największego dźwigu portowego Europy uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poznali codzienne życie mieszkańców XVII-wiecznego Gdańska.
Z wizytą u świętego Mikołaja
Sporo atrakcji czekało na uczniów klasy 1a, 1b i 1c w Przywidzkiej Osadzie Świętego Mikołaja. Pani Mikołajowa zadbała o swoich gości organizując warsztaty rękodzieła, zabawę z instrumentami, śpiewem i tańcem.Klasa 2b z wizytą w „Domu Jana Uphagena”
Dom Uphagena po dziś dzień zachował charakter nadany mu przez słynnego właściciela. Stało się tak dzięki testamentowi Jana Uphagena, który zabronił swym spadkobiercom zmian w wystroju domu.Wycieczka klasy 3B do Europejskiego Centrum Solidarności
Wycieczka klasy 3B do Europejskiego Centrum Solidarności okazała się niezwykle udana. Uczniowie mieli okazję spotkać się z edukatorką i wziąć udział w warsztatach „Ramię w ramię”, których celem była integracja grupy.
2d w Muzeum morskim
Klasa 2d uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Morskim w Gdańsku poświęconych pracy portu. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda codzienne życie w porcie, jakie statki tam przypływają oraz jakie towary są przeładowywane.
Czytaj dalej