Warsztaty w ramach programu „6-10-14 dla zdrowia”

W roku szkolnym 2019/2020 w ramach programu „6-10-14 dla Zdrowia” zorganizowane zostały 3 warsztaty dla naszych uczniów i rodziców.

1. Dla uczniów z klas pierwszych odbyły sie warsztaty „W krainie zdrowego odżywiania”, prowadzone przez dietetyka, szkoleniowca, absolwenta Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, pracownika Gdańskiego Ośrodka Zdrowia.

Dzieci dowiedziały sie i zrozumiały :

• pojęcie zdrowia
  • model piramidy zdrowego odżywiania
  • zasady prawidłowego żywienia
  • rolę poszczególnych grup produktów spożywczych
  1. Dla uczniów klas V odbyły się warsztaty „Nastolatek na zakupach, czyli praktyczna instrukcja kupowania”, prowadzone przez dietetyka, psychodietetyka, psychologa
    ze specjalnością kliniczną, uczestnika licznych konferencji i szkoleń dotyczących zarówno pomocy psychologicznej jak i dietetycznej.

Uczeń po odbyciu szkolenia zna i rozumie:

• czym jest zdrowe odżywianie
  • zasady zdrowego odżywiania w praktyce
  • jak czytać etykiety, na co zwrócić uwagę
  • które składniki żywności są korzystne, a które niewskazane
  • jak nie dać sie zmanipulować reklamom
  1. Dla rodziców uczniów klas VII odbył się wykład „Dlaczego dzieci potrzebują granic”, prowadzone przez psycholog-psychoonkolog, absolwenta Uniwersytetu Gdańskiego
    i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracuje z Programem „6-10-14 dla Zdrowia”.

Rodzice dowiedzieli się i zrozumieli:

• jakie są rodzaje granic
  • w jaki sposób rodzice uczą dzieci określonych zasad
  • w jaki sposób dzieci uczą się zasad rodziców
  • w jaki sposób Ty Rodzicu wytyczasz granice swojemu dziecku
  • jak rozmawiać z dziećmi, by osiągnąć wspólne cele-o języku współpracy
  • dlaczego wyciąganie konsekwencji jest takie ważne.