Czytająca szkoła

Jak nie czytam, jak czytam”

      logo Jak nie czytam 7 czerwca na przerwie w godz. 10.00 – 10.10 weźmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” . Zorganizujmy strefy czytania i czytajmy co najmniej 10 minut. Książka i miejsce czytania – do wyboru.

Teren całej szkoły jest do dyspozycji – sale lekcyjne, korytarze, boisko.

Wyznaczone osoby z klasy zrobią zdjęcia dokumentujące nasz udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej.

Czytaniem można się chwalić do końca czerwca 2019 r. i wygrywać nagrody!

   Redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole" zaprasza do udziału w konkursie. Wystarczy wstawić na swój profil na Facebooku lub Istagramie selfie z książką, którą aktualnie czytacie i oznaczyć hashtagiem # Jak Czytam.

    Ustawcie prywatność zdjęcia na "publiczne", żeby wyświetliło się podczas losowania nagród. Wylosowane zdjęcia zostaną skomentowane z prośbą o kontakt.

Uczniowie, pokażmy dorosłym, jak się czyta!

***

„Jak nie czytam, jak czytam” ogólnopolska akcja czytelnicza 8 czerwca piątek godz. 10.00

 • w pierwszym tygologo Jak nie czytamdniu czerwca klasy IV – VII prezentują na korytarzu plakaty reklamujące czytanie książek popularnonaukowych i w domu robią selfie z książką, które umieszczają na Facebooku lub Istagramie (konkurs). Po opublikowaniu ich na którymś z portali proszę dodać hashtag #jakczytam i ustawić grupę odbiorców zdjęcia jako „publiczna".
 • 8 czerwca wszyscy uczniowie przynoszą do szkoły swoją ulubioną książkę
 • o godz. 9.55 uczniowie (z książką ) schodzą na boisko pod opieką nauczycieli

 • uczniowie klas O – III i dzieci ze świetlicy ustawiają się dookoła boiska (plecami do siatki). Każdy w prawej ręce trzyma swoją książkę, tworzymy łańcuch (dziecko- książka- dziecko- książka itd.) podnosząc złączone ręce z książkami do góry.

 • uczniowie klas IV – VII na ogrodzonym boisku w grupkach czteroosobowych czytają po jednym wyrazie, podając sobie książkę. Uczniowie ustawiają się w różnych konfiguracjach

 • z dachu sali gimnastycznej zrobione zostaną zdjęcia

 • po przerwie wracamy do sal lekcyjnych

  Zapraszamy uczniów i nauczycieli do licznego udziałuw ogólnopolskiej akcji czytelniczej!. Zajmie nam to tylko jedną przerwę.
  Pokażmy, że w 47 czytamy!

 • Organizatorzy: nauczyciel bibliotekarz i nauczyciele poloniści

   

   

  Z książką pofruniemy tam, gdzie tylko chcemy” IMG_0122

  Szkolne Święto Książki klas młodszych

   

        Dnia 18 kwietna w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie kl. O – III, by zaakcentować kwietniowe święta książki (Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich) i promować czytanie w szkole.

  Dzieci zostały zaproszone do udziału w dwóch zabawach czytelniczych, obejrzały inscenizację „Królewna Śmieszka „ w wykonaniu kółka teatralnego pod opieką Pani Eli Działyńskiej.

  Na zakończenie każda klasa otrzymała ufundowaną przez rodziców książkę do głośnego czytania w klasie oraz podziękowanie za aktywny uczestnictwo w Szkolnym Święcie Książki.

  zobacz zdjęcia

  Spotkanie z autorką książek Elżbietą Zubrzycką      

  Troje uczniów SP 47, uczestników Maratonu Czytelniczego dla kl. II-III , którzy najlepiej napisali test ze znajomości książki Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Filip, Pusia i nowy przyjaciel”, zostało zaproszonych na spotkanie z autorką do Filii WiMBP w Gdańsku przy ul. Mariackiej.28 lutego odbyło się spotkanie, w trakcie którego zaproszeni goście mieli okazję dowiedzieć się ciekawych informacji nie tylko o twórczości literackiej Elżbiety Zubrzyckiej, ale również z dziedziny psychologii.

   

  Odkrywaj, poznawaj, rozwijaj się!
  Podejmij WYZWANIE CZYTELNICZE W NOWYM ROKU.
  Korzystając z listy wyzwań dla swojej grupy wiekowej, zaplanuj czytelnicze zadania do zrealizowania w 2018 roku.
  Wydrukuj listę wyzwań ze strony
  bibliotekawszkole.pl/wyzwanie
  lub kliknij i pobierz (klasy 1-3 i 4-7)
  podejmij_wyzwanie_czytelnicze
  lub odbierz w bibliotece szkolnej.
  Dokonaj wyboru książki, podpisz swoją listę

  i CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ.
  Koniecznie ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W WYZWANIU CZYTELNICZYM swojej pani polonistce, wychowawczyni lub pani bibliotekarce.
  Życzymy WSPANIAŁYCH WRAŻEŃ!

   

  W naszej szkole czytamy głośno naszym uczniom, kontynuując kolejny rok wdrażanie programu „Czytająca Szkoła”. W tym roku szkolnym zaprosiliśmy do współpracy rodziców w realizacji następującego projektu:

  Każda klasa na początku roku szkolnego przeprowadziła głosowanie i wybrała wraz z wychowawcą i bibliotekarzem książkę (spośród nowości, bestsellerów) do głośnego czytania w danym roku szkolnym. Sugestie rodziców były  mile widziane.

  Książkę dla klasy zakupili rodzice i na wybranej lekcji przedstawiciel rodziców przekazał ją klasie i rozpoczął głośne czytanie, które jest kontynuowane przez nauczycieli.

  Po przeczytaniu, książka z odpowiednią adnotacją (dar klas…..), trafi do biblioteki szkolnej do działu „Bestsellery klasowe”. Już wiele klas rozpoczęło głośne czytanie nowo zakupionej książki. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie w realizację projektu, który bardzo podoba się dzieciom. Zdjęcia i notatki z klasowych spotkań czytelniczych znajdują się na naszej stronie w zakładce biblioteka

   

  Koordynatorzy programu „Czytająca Szkoła”

  W. Kowalska, B. Pieczka