„Szewczyk Dratewka” na scenie i laureaci „Bajkowego zeszytu”

Dzieci ze świetlicy przygotowały przedstawienie „Szewczyk Dratewka”, które zaprezentowały uczniom klas 1-3.
Podczas tego wydarzenia podsumowaliśmy również Świetlicowy Konkurs Czytelniczy „Bajkowy zeszyt”, w którym uczniowie klas pierwszych ilustrowali bajki czytane im przez członków rodziny. Czytaj dalej

Gdańskie Lwiątka z klasy 2b w Teatrze Miniatura

Gdańskie Lwiątka z klasy 2b udały się do Miejskiego Teatru Miniatura na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Ten osadzony we współczesnych realiach spektakl o robieniu spektaklu, zachęca do tworzenia własnych przedstawień. Pokazuje jak ważna jest w życiu współpraca i życzliwość. Magia świąt działa!

Czytaj dalej

Uczniowie klasy 7b nad jeziorem Świteź

Na ostatnich lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 7b poznali balladę Adama Mickiewicza pt. ”Świtezianka”, na podstawie której przygotowali inscenizację teatralną. Rozdzielili role, przygotowali dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Stworzyli romantyczny klimat utworu. Poszczególne zespoły zaprezentowały scenki na lekcji języka polskiego. To przedstawienie pomoże w utrwaleniu znajomości lektury. Czytaj dalej