Uczniowie klasy 7b nad jeziorem Świteź

Na ostatnich lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 7b poznali balladę Adama Mickiewicza pt. ”Świtezianka”, na podstawie której przygotowali inscenizację teatralną. Rozdzielili role, przygotowali dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Stworzyli romantyczny klimat utworu. Poszczególne zespoły zaprezentowały scenki na lekcji języka polskiego. To przedstawienie pomoże w utrwaleniu znajomości lektury.

Uczniowie przebrani za bohaterów utworu prezentują swoje kostiumy Uczennica w stroju nimfy pląsa na tle drzewa i księżyca Strzelec składa przysięgę dziewczynie, klęcząc na jednym kolanie Strzelec tańczy z nimfą Dziewczęta w stroju strzelca i nimfy przechadzają się na tle drzewa. Narrator czyta tekst Strzelec w pozycji klęczącej przysięga dziewczynie, która trzyma w dłoni kosz z kwiatami