Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!
W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2025/2026, nadchodzi również czas zwrotu wypożyczeni bibliotecznych oraz zestawów podręczników szkolnych do biblioteki.
Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi zasadami i o ścisłe ich przestrzeganie by wszystko przebiegło sprawnie. Czytaj dalej
Archiwa kategorii: Wydarzenia I-III
Mamy fantastyczne wiadomości!
Ekologia pod żaglami
Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetycki Dzień Matki” roztrzygnięty!
21 maja 2026 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetycki Dzień Matki”. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń, wytypowany w drodze klasowych eliminacji. Na podkre-ślenie zasługuje fakt, że w drodze losowania, jedna osoba z publiczności zasiadła na krześle juror-skim. W tej roli miała okazję sprawdzić się Tosia Kotlicka z kl. 2b.
Czytaj dalej
Twórczy dzień klasy 2d w Wykrzykniku
Dnia 20 maja klasa 2 d wybrała się do Wykrzyknika na Chełmie. Uczniowie poznawali tajniki ozdabiania ceramiki i wspaniale się bawili na placu zabaw. Czytaj dalej
Klasa 3c poznaje tajniki gospodarki wodnej
Czytaj dalej
Rowerowy Maj
3b w Domu Uphagena
Uczniowie klasy 3b wybrali się do Domu Uphagena w Gdańsku. Dzieci z zainteresowaniem zwiedzały zabytkowe wnętrza – sień, pokój herbaciany oraz dawny pokój gościnny pełniący kiedyś funkcję sali tanecznej. Czytaj dalej
Klasa 2b w Amberlab
Uczniowie klasy 2b wzięli udział w wyjątkowych zajęciach „Amberlab” w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Poza wiedzą teoretyczną, dzieci zdobyły praktyczne umiejętności – nauczyły się odróżniać prawdziwy bursztyn od falsyfikatu. Uczniowie wykonali samodzielnie bransoletki ze złota Bałtyku. Finalnie stały się one pamiątką z zajęć i pobytu w muzeum. Nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty.
Czytaj dalej
Sukces w Międzyszkolnym Konkursie „Eko zabawka”
Z radością informujemy, że Lena Sienkiewicz z klasy 1c zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Eko zabawka”, organizowanym przez SP61 w Gdańsku.♻️
Serdecznie gratulujemy!
Czytaj dalej