Uczniowie klasy 2d doskonalą umiejętność sprawnego posługiwania się tabliczką mnożenia, pracując z Kartami Grabowskiego. Zajęcia sprzyjają nie tylko rozwijaniu kompetencji matematycznych, ale również kształtowaniu umiejętności współpracy, komunikacji i odpowiedzialności podczas pracy w grupach. Czytaj dalej
Archiwa tagu: nauka
Klasa 3c poznaje tajniki gospodarki wodnej
Klasa 3c wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Zbiornika Wody Stary Sobieski, gdzie miała okazję zobaczyć z bliska, jak funkcjonuje ważny element infrastruktury wodnej.
Czytaj dalej
Czytaj dalej
Ćwiczymy mnożenie z kartami Grabowskiego
W klasie 2d uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia przy użyciu kart Grabowskiego. Zajęcia miały formę aktywnej zabawy, dzięki czemu uczniowie mogli utrwalać umiejętności rachunkowe w przyjemny i angażujący sposób.
Czytaj dalej
Uczniowie klasy 1 zamienili się dziś w prawdziwych naukowców
Podczas zajęć poznawali fascynujący świat doświadczeń chemicznych i fizycznych.
Najpierw sprawdzaliśmy, jak stworzyć wytrzymałe bańki mydlane, które nie pękają tak łatwo.
Natalka I Antek w świecie wielkiej matematyki
Klasa 3 zakończyła projekt edukacyjny ,,Natalka I Antek w świecie wielkiej matematyki” W ramach bloku tematycznego .Matematyka na placu zabaw” uczniowie zamienili się w małych architektów i projektantów.Czytaj dalej
Więcej zabawy = lepszy dzień!
Uczniowie klasy 2c wzięli udział w niesamowitych warsztatach cyrkowych, podczas których uczyli się żonglowania!
„Jak powstaje pieczywo?”
Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy 3c poznawali tajemnice powstawania pieczywa – od ziarenka aż po pachnący bochenek chleba.
SZLAKIEM GDAŃSKICH LWIĄTEK Z KLASY 1B
Akademia Gdańskich Lwiątek to projekt edukacji kulturalnej i historycznej dla klas I – III pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.Realizując program Akademii, dzieci odwiedzają placówki kultury (m.in. muzea, teatry), na terenie Pomorza.
Nauczanie przez doświadczanie w klasie 1b
W myśl stwierdzenie Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” uczniowie wykonali doświadczenia: „Pływające kwiaty” oraz „Kolory w kubeczkach”. Zaangażowanie ciała i umysłu rozbudziły w dzieciach emocje oraz pytania, które towarzyszą doświadczaniu.Z linijką na boisku 1d
Uczniowie klasy 1d utrwalali umiejętności mierzenia przedmiotów na boisku szkolnym. Czytaj dalej