Laureaci Bibliotecznego Konkursu Czytelniczego ze znajomości książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena, który odbył się w naszej szkole 25 marca 2026r. z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena (Tolkien Reading Day): Czytaj dalej
Biblioteka – miłe miejsce dla małego człowieka
Uczniowie klasy 1c w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek wybrali się do osiedlowej Biblioteki Chełm. Wraz z przemiłą Panią Bibliotekarką zwiedzili wypożyczalnię oraz zapoznali się ze zbiorami książek i audiobooków dla dzieci. Czytaj dalej
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Eko Zabawka”
Za nami rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Eko Zabawka”! Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność. Prace zostały wysłane do SP61 w Gdańsku na międzyszkolny konkurs plastyczny „Eko Zabawka”. Trzymamy kciuki za naszych uczestników!
Czytaj dalej
Tydzień Relacji i Dobrych Nawyków wystartował!
Dlaczego to robimy? Bo w szkole uczniowie spędzają połowę życia, więc wspaniale jest po prostu czuć się tu dobrze i mieć na kogo liczyć – nie tylko w klasie, ale i w okolicy. Dobre relacje to fundament, na którym budujemy naszą codzienność. Czytaj dalej
Słodki Dzień Czekolady z zespołem Kropka
Szkolny zespół „Kropka” wprowadził wszystkich w słodki nastrój z okazji Dnia Czekolady! Uczniowie zaprezentowali radosną i pełną energii interpretację wiersza Danuty Wawiłow „Zapach czekolady”.
Czytaj dalej
Odkrywamy świat nauki – wycieczka 2d do Hevelianum
Kolejna lektura Wielkiego Maratonu Czytelniczego
Drodzy Maratończycy Wielkiego Maratonu Czytelniczego przyszedł czas na czytanie kolejnej lektury.
Autorki: Izabela Michta, Asia Olejarczyk
Tytuł: „Tylko się nie rozłączaj” Czytaj dalej
Pierwszaki w Muzeum Westerplatte
Uczniowie klasy 1c w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Moja Pa-sja – Moja Przyszłość” wybrali się na wycieczkę do symbolicznego miejsca wybuchu II wojny światowej. Zaproszenie do Muzeum Westerplatte otrzymali od taty Esterki, który pełni tam funkcję kierownika.
Cztery pory roku – odkrywamy przyrodę przez cały rok
W klasie 2d zakończyła się innowacja pedagogiczna pt.: „Cztery pory roku” w trakcie której uczniowie: rozwijali świadomość ekologiczną i szacunek do przyrody, uczyli się prowadzenia systematycznych obserwacji na zajęciach terenowych, porównywali zmiany zachodzące w przyrodzie. Czytaj dalej
XXXII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
W ubiegłą sobotę w Pruszczu Gdańskim odbył się rejonowy etap mistrzostw z PP organizowany przez Polski Czerwony Krzyż na Pomorzu. I miejsce w kategorii szkół podstawowych i awans do etapu okręgowego mistrzostw wywalczyła drużyna SP 47 w Gdańsku w składzie: Agata, Zosia, Gosia, Ignaś i Hubert z klasy 8c wraz ze swoim opiekunem. Czytaj dalej