Dzień Kropki juz na stałe wpisał się w nasz szkolny kalendarz. Symboliczna ⚫ inspiruje dzieci do tego, by przełamywały bariery, odkrywały nowe talenty i dzieliły się swoją twórczością z innymi.
Dzień Piłkarza
W klasie 3b obchodziliśmy Dzień Piłkarza!
Trzecioklasiści przyszli w sportowych strojach, rozmawiali o swoich ulubionych drużynach i piłkarzach. To był dzień pełen sportowej energii i radości!
Czytaj dalej
Małe krawcowe
Pierwsze zajęcia kółka krawieckiego za nami. Dziewczynki oswajały maszyny do szycia. Czytaj dalej
Cztery pory roku
Klasa 2d rozpoczęła realizację innowacji: „Cztery pory roku” od podziwiania uroków lata. Uczniowie szukali owadów oraz śladów zwierząt, obserwowali i zbierali rośliny kwitnące, charakterystyczne dla najcieplejszej pory roku. Wsłuchiwali się w odgłosy przyrody.
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo na drodze 2d
Jak co roku we wrześniu uczniowie przypomnieli sobie przepisy i zasady ruchu drogowego oraz utrwalili je w czasie zajęć w terenie.
Udział klasy 6c w pikniku na gdańskim lotnisku
Dnia 4 września klasa 6c uczestniczyła w pikniku zorganizowanym przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą służby celnej, wziąć udział w ciekawych konkursach oraz zwiedzić różne pojazdy pracujące na terenie lotniska. Czytaj dalej
Toalety dla dziewcząt po remoncie!
Z radością informujemy, że zakończył się remont toalet dla dziewcząt w naszej szkole! ️ Dzięki modernizacji pomieszczenia są teraz nie tylko czyste i funkcjonalne, ale również estetyczne i przyjazne dla uczennic.
Nowy rok szkolny
Czytaj dalej
Obiady w roku szkolnym 2025/2026
Od września 2025 r. zostanie wdrożony nowy system informatyczny, który usprawni obsługę spraw związanych z opłatami, stołówką oraz magazynem. Zmiana ta ma na celu zwiększenie wygody, przejrzystości i dostępności informacji dla Państwa – rodziców/opiekunów.
Nowe rozwiązanie umożliwi m.in. szybkie dokonywanie płatności online, zgłaszanie nieobecności dziecka, a także bieżący dostęp do jadłospisu i historii rozliczeń.
Informujemy, że od 01.09.2025 r. będzie obowiązywał nowy regulamin korzystania ze stołówki Szkoły Podstawowej nr 47 oraz nowa deklaracja zgłoszenia ucznia na obiady.
UWAGA!
Zmianie ulega również indywidualny nr konta, na który będą Państwo dokonywali opłat za obiady. Proszę o niedokonywanie wpłat na nr kont z lat poprzednich.
Deklarację zgłoszenia ucznia na obiady w stołówce szkolnej SP47 należy złożyć w formie papierowej do skrzynki umieszczonej przy wejściu szkoły do dn. 04.09.2025 r.
W roku szkolnym 2025/2026 obiady będą wydawane od 08.09.2025 r.
Koszt obiadów w roku szkolnym 2025/2026 wynosi: 5,50 zł
Koszt obiadów za miesiąc WRZESIEŃ wynosi: 93,50 zł (17 dni x 5,50 zł)
Termin płatności: 20.09.2025 r.
Każdy uczeń powinien posiadać kartę obiadową upoważniającą do wejścia na stołówkę. Karta obiadowa jest bezpłatna, jednak w przypadku zgubienia lub zniszczenia karty należy wykupić nową u intendenta. Wówczas koszt karty wynosi: 3,00 zł
Deklaracja zgłoszenia ucznia na obiady 2025-2026
Regulamin stołówki
Podstawowa wyprawka dla ucznia klasy I w roku szkolnym 2025/2026
Wyprawka dla ucznia klasy I
- zeszyt 32 kartkowy A5 w trzy linie – z wyraźnie zaznaczonymi liniami dla małej litery (grube niebieskie lub czerwone)
- 3 x zeszyt 32 kartkowy w kratkę
- farby plakatowe + pędzelki
- kredki pastelowe olejne i pastelowe suche
- blok techniczny biały A3
- blok techniczny kolorowy
- papier kolorowy – wycinanki
- 2 sztywne teczki biurowe A-4 z gumką
- wyposażony piórnik – 2 ostre ołówki, długopis, kredki ołówkowe, klej w sztyfcie, nożyczki, gumka, temperówka
- obuwie na zmianę z jasną podeszwą i worek
- strój gimnastyczny – biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki
- plastelina minimum 12 kolorów
- ryza papieru ksero
- segregator metalowy
Pozostałe szczegółowe materiały będą podane na zebraniu we wrześniu.