W bibliotece

Godziny pracy biblioteki i czytelni multimedialnej

BIBLIOTEKA ICIM

prace wewnętrzne

7.30- 8.15 i 13.15 – 14.55

Przez cały rok szkolny uczniowie mogą wspomagać się lekturami w domenie publicznej, korzystając z projektu Wolne Lektury.

Lektury obowiązkowe i uzupełniające w klasach IV- VIII

Lektury obowiązkowe i uzupełniające w klasach I-III

Masz ochotę poczytać, bądż szukasz lektury, sprawdź ofertę na poniższym widgecie.

Znajdziesz tu między innymi lektury:

• Balladyna, Juliusz Słowacki
    • Dziady, Adam Mickiewicz
    • Zemsta, Aleksander Fredro
    • Janko Muzykant , Henryk Sienkiewicz
      oraz wiele innych, zapraszamy do korzystania!

PODRĘCZNIKI
W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika należy dokonać zwrotu kosztów zakupu.
numer rachunku: 96 1240 1268 1111 0010 3840 9209
W tytule zwrotu powinny być zawarte dane:
Imię i nazwisko ucznia, klasa i tytuł podręcznika

dodatkowe informacje w  Regulaminie korzystania z podręczników darmowych w SP 47 w Gdańsku:

Regulamin korzystania z podręczników
Regulamin korzystania z podręczników SP 47
Ceny podręczników
ceny podręczników 2019 2020
ceny podręczników 2020 2021
Instrukcja postępowania w przypadku zagubienia bądź zniszczenia podręcznika instrukcja-postępowania-zniszczony_podręcznik-SP-47-hm(3)

W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika należy dokonać zwrotu kosztów zakupu . Kwota ta stanowi dochód szkoły.

numer rachunku: 96 1240 1268 1111 0010 3840 9209.

W bibliotece i czytelni multimedialnej zawsze chętnie cię widzimy, nie stawiamy stopni, do niczego nie zmuszamy.

W bibliotece możesz:

• wybierać, wypożyczać przeglądać ciekawe książki
  • czytać czasopisma
  • szukać informacji

W czytelni możesz:

• szukać informacji w tradycyjnych wydawnictwach informacyjnych (encyklopedie, słowniki, leksykony), w multimediach oraz w Internecie
  • wykorzystywać komputer jako narzędzie pracy
Tu możesz  czytać, odrabiać lekcje,  myśleć, mieć spokój, uśmiechać się!
  • Biblioteka posiada wypożyczalnię i czytelnię. W czytelni znajdują się 4 komputery multimedialne.
  • Księgozbiór biblioteki liczy około 11 tys. dokumentów bibliotecznych.
  • Zbiory biblioteki obejmują: wydawnictwa informacyjne, lektury dla poszczególnych klas, literaturę popularnonaukową i literaturę piękną dla dzieci i młodzieży oraz księgozbiór pedagogiczny i metodyczny dla nauczycieli.
  • Gromadzimy zbiory książkowe i multimedialne.
  • Prenumerujemy czasopisma
  • dla uczniów ( „Kumpel”, „Młody Technik”, „Poznaj Świat”, „Świerszczyk”, „Junior”, „Victor Junior”);
  • dla nauczycieli. („Biblioteka w Szkole”, „Monitor Dyrektora Szkoły”, „Głos Nauczycielski”, „IT w Edukacji”, „Język Polski w Szkole dla kl. IV-VI, „Świetlica”, „Wszystko dla Szkoły”, „Wychowanie w Przedszkolu”, „Życie Szkoły”.