„Witaj Maj! Trzeci Maj”

Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie 3b przedstawili kolegom i koleżankom z klas 1-3 i zerówek okoliczności powstania oraz postanowienia Konstytucji sprzed ponad dwustu lat. Pokrótce też opowiedzieli o poprzedzających tę rocznicę dniach, czyli Święcie Pracy i Święcie Flagi RP. W czasie apelu nie mogło zabraknąć pieśni „Witaj majowa jutrzenko”, którą dla zgromadzonych wykonał szkolny Zespół KROPKA pod kierunkiem p. Małgorzaty Sowy. Na koniec apelu p. dyr. Barbara Deptała podkreśliła jak ważne w życiu każdego człowieka są wartości: WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, NARÓD.

Dzisiejsze spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Jaki piękny kraj”. Oto lista laureatów:

Gabrysia 0a,
Basia i Zosia 0b,
Maja 2c,
Ala, Igor i Michał 3a,
Natalia 3bDuża grupa dzieci ubranych na galowo. Na pierwszym planie 2 dziewczyny i chłopiec pośrodku, który trzyma sztandar szkoły. W tle dekoracja, po jej lewej stronie flaga Polski i godło, na środku napis Wolność naród ojczyzna22 uczniów w dwóch rzędach. Z przodu dzieci trzymają instrumenty, rząd drugi z tyłu, dzieci machają flagami Polski. W tle dekoracja, po jej lewej stronie flaga Polski i godło, na środku napis Wolność naród ojczyna Grupa dzieci ubranych w jednakowe stroje, dziewczynki w spódnice z groszkami, wszyscy z białymi koszulami. Jedna z dziewcząt trzyma mikrofon. W tle dekoracja, po jej lewej stronie flaga Polski i godło, na środku napis Wolność naród ojczyna.Na pierwszym planie stoi 8 uśmiechniętych laureatów konkursu. Dzieci trzymają dyplomy i papierowe torby. W tle siedzą inne dzieci. Za nimi wisi dekoracja. Po jej lewej stronie flaga Polski i godło, na środku napis Wolność naród ojczyna.