Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Z tej okazji w klasach młodszych odbywały się ciekawe lekcje edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, doświadczenia oraz zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały plakaty i prace plastyczne. Nasi uczniowie wzięli również udział w upiększaniu naszej dzielnicy. 🌼🌱🌿Przyłączyli się do akcji siania trawy oraz porządkowali plac zabaw i najbliższą okolicę. 👏💪Wiemy, jak dbać o naszą planetę! 🌎🏠Dzieci stoją w sali lekcyjnej ustawione w dwóch rzędach. Przed nimi po prawej stronie znajdują się trzy kosze do segregacji śmieci, a po lewej troje dzieci trzyma plakat przedstawiający dwa oblicza naszej planety: zdrową i uśmiechniętą oraz chorą i zniszczoną. W tle duży napis " Ekologia to przyszłość".Grupa dwudziestu uczniów biega po placu między blokami i zbiera do worków śmieci leżące na trawnikach. Na drugim planie drzewa i dachy domów.

Grupa osiemnastu uczniów ustawionych w sali lekcyjnej. Każde z dzieci trzyma w dłoniach swoją pracę plastyczną z wizerunkiem naszej planety. Przed dziećmi stoi ławka i dwa krzesełka, a w tle dwie tablice.

Grupa uśmiechniętych dzieci siedzi w trzech rzędach na schodach. Dziewczynka siedząca pośrodku pierwszego rzędu trzyma duży globus. W tle dwoje stojących dzieci trzyma tablicę przedstawiającą zrobione z papieru drzewo z liśćmi i napis "Dzień Ziemi".

Uczniowie ustawieni w dwóch rzędach w sali lekcyjnej na tle szafek. Pierwszy rząd kuca, drugi stoi. Dzieci znajdujące się pośrodku trzymają plakat o tematyce ekologicznej.

Dwudziestu dwóch uczniów ustawionych w dwóch rzędach na placu wśród drzew i bloków trzyma w dłoni worki, w których znajdują się zebrane z okolicy śmieci.

Grupa dzieci ustawiona w dwóch rzędach na szkolnym korytarzu. Dzieci w pierwszym rzędzie klęczą na podłodze, w drugim stoją na tle trzech tablic przedstawiających zrobione z papieru drzewa z liśćmi i napis "Dzień Ziemi". Troje dzieci trzyma plakat o tematyce ekologicznej.

Grupa czterdziestu uśmiechniętych uczniów ustawionych w dwóch rzędach stoi na placu wśród drzew i bloków. W dłoniach trzymają worki, w których znajdują się zebrane z okolicy śmieci.

Grupa dzieci w dwóch rzędach przed ścianą. Dzieci w pierwszym rzędzie klęczą na podłodze, w drugim stoją. Za nimi od prawej zielona tablica z przypiętymi rysunkami kontenerów do segregacji śmieci i rysunkami śmieci. Dalej tablica interaktywna z obrazkiem uśmiechniętej kuli ziemskiej i sprzątających wybrzeże ludzi. Uśmiechnięte dzieci układają palce dłoni w serca. Dziewczynka klęcząca na trzecim miejscu od lewej unosi rysunki kontenerów do segregacji odpadów.