Wystawa z okazji 100 rocznicy urodzin Lecha Bądkowskiego

20191118_101229Gdańscy radni jednogłośnie ustanowili rok 2020 Rokiem Lecha Bądkowskiego (1920-1984). Patron roku odegrał ogromną rolę w tworzeniu podstaw samorządności na Pomorzu. W roku 2000 został wyróżniony pośmiertnie tytułem Honorowego Obywatela Gdańska. Dla uczczenia tej rocznicy, biblioteka szkolna przygotowała wystawę okolicznościową na temat życia i twórczości gdańskiego pisarza, publicysty i działacza społecznego.kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Wieczór wigilijny

„Wieczór wigilijny” to tytuł tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego. Aktorzy przypomnieli, jak powinna przebiegać tradycyjna wigilia w naszych domach. Całość uświetnił występ naszych artystów z klasy 6e. Serdecznie dziękujemy aktorom  z klas 8a, 8c, 7c, 6e za zaangażowanie i podejmowanie trudnych zadań nawet w ostatniej chwili.

Czytaj dalej

Świąteczne warsztaty czytelnicze

-Resize.comDnia 18 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego ponownie udały się do Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na „Świąteczne warsztaty”. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia wspólnie przeczytaliśmy bajkę o tematyce świątecznej, po której odbyła się pogadanka o zwyczajach bożonarodzeniowych.

Czytaj dalej

Przedstawienie Jasełkowe dla Rodziców

We wtorek 17 grudnia 2019 r. odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez zerówkowiczów dla swoich rodziców. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały Jasełka, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami, a przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Czytaj dalej