Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi sukcesów sportowych uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2018/19
Archiwa kategorii: Nasze dobre praktyki
„Autochodzik” na wakacje
Przed nami wakacje! Hurra! Jednak zanim na nie wyruszymy ostatnie zajęcia „Autochodzika” poświęciliśmy, aby przypomnieć sobie najważniejsze informacje dotyczące spędzania czasu wolnego, gdyż wszyscy chcemy spotkać się za 2 miesiące w szkole. Dla rodziców zanieśliśmy ulotkę informacyjną, a sami przygotowaliśmy prace plastyczne o bezpiecznym zachowaniu w miejscach, które odwiedzimy podczas naszych wakacji.
„Dzień przeciwdziałania agresji i przemocy w szkole”
Naszą szkolną tradycją jest dzień przeciwdziałania agresji i przemocy, który przypada co roku na przełomie maja i czerwca. Dzięki działaniom w ramach tego dnia uczniowie są wspierani w rozwoju emocjonalnym, moralnym i społecznym. Sprzyja to prawidłowemu funkcjonowaniu uczniów i kształtowaniu w nich umiejętności opanowania i przezwyciężania złości i agresji. Tego dnia każda klasa podczas pikniku tworzy wspólnie plakat pod hasłem „Szkoła bez przemocy”.
Mydło i powidło
Klasa 4d bawiła się na Klasowych Igrzyskach Sportowych przez 4 godziny. Rozegrała 15 konkurencji z różnych dziedzin sportu bardziej i mniej poważnych. Były biegi, skoki, rzuty, mocowania, gry zespołowe a nawet konkurencje zapaśnicze, które wzbudziły najwięcej emocji. Ostatecznie zwyciężył zespół MYDŁA, a II miejsce zajął zespół POWIDŁA.
Nie pal przy mnie proszę…
Zawody pływackie klas młodszych
W dniu 11.06.2019 r. we wtorek na pływalni GOS przy ul. Chałubińskiego, odbyły się zawody pływackie klas II i III zorganizowane przez nauczycieli pływania. Uczniowie startowali w szcześcio osobowych zespołach, w których skład wchodzili zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Zawody miały formułę sztafet.
Tydzień zdrowego kręgosłupa
Dzieci z klas I – III wykonywały próbę europejskiego testu sprawności fizycznej badającą siłę mięśni brzucha. Opublikowaliśmy w szkole listę klasowych rekordzistów. W klasach starszych nauczyciele wychowania fizycznego omówili zagadnienia higieny kręgosłupa. Uczyli jak dźwigać i przesuwać ciężary, w jakich pozycjach najlepiej wypoczywać oraz jakie zagrożenia cywilizacyjne wpływają negatywnie na postawę ciała człowieka.
Festyn Rodzinny na stadionie OSiR
Młodzi Ratownicy z naszej szkoły chętnie dzielą się swoją wiedzą z pierwszej pomocy. Tym razem promowali zasady udzielania pomocy przedmedycznej wśród mieszkańców dzielnicy Chełm podczas festynu zorganizowanego przez Radę Dzielnicy.
Koło HOPR w Przedszkolu Morskim
XIV Rodzinny Bieg Gdańszczan
W minioną sobotę 8 czerwca 2019r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Rodzinnym Biegu Gdańszczan, który zakończyli wielkim sukcesem. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie dobiegli do mety a niektórzy zrobili to w bardzo krótkim czasie . Dzięki pomocy rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim wielkiemu zaangażowaniu uczniów zdobyli II miejsce w biegu i nagrodę pieniężną dla szkoły w wysokości 2 tys. zł. WIELKIE BRAWA !!!!!!!!

