Wyjście do Filharmonii Bałtyckiej 2d

Klasa 2d wybrała się do Filharmonii na wyjątkowy Koncert Edukacyjny „Muzyczne kino z Baltic Bandą”, który na długo pozostanie w ich pamięci. Dzieci z dumą utrwalały najważniejsze zabytki Gdańska, odkrywając piękno swojego miasta.Chwila zadumy nad zamarzniętą Motławą dopełniła ten pełen emocji i zachwytu dzień.
Czytaj dalej

„Zabawy z matematyką” – zabawa na luty

„Matematyczna kartka walentynkowa”

Wykonaj kartkę walentynkową o matematycznym kształcie (np. serce, figura geometryczna, znak ∞).

Kartka musi zawierać

  • elementy matematyczne (liczby, działania, wzory, symbole),
  • życzenia lub wyznanie zapisane językiem matematyki,
  • estetyczna, samodzielnie wykonana.

Technika: dowolna

Na oddanie prac macie czas do końca miesiąca

X Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

We, wtorek 13 stycznia w świetlicy szkolnej już po raz X odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas I-III. Celem konkursu było kultywowanie wśród uczniów polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz popularyzacja znanych i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych. Czytaj dalej