TYdzień Zdrowia za nami!

Na stole stoi koszyk z jabłkami oraz ciśnieniomierz. W tle leży kartka z hasłem: Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora.W certyfikowanej szkole promującej zdrowie profilaktyka zdrowotna wspólnymi siłami wychodzi całkiem dobrze! W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia, z tej okazji zorganizowaliśmy tygodniową akcję. W ramach obchodów naszym uczniom zaproponowaliśmy zadania i aktywności związane z promocją zdrowego stylu życia: ćwiczenia aerobowe, outdoor learning, wykonanie plakatu pod hasłem „Nasza planeta, nasze zdrowie”, podchody po szkole oraz przerwy bez niezdrowych przekąsek i słodkich napojów. Naszej kadrze w ramach obchodów zaproponowaliśmy: przerwy z ziołową herbatką i jabłkiem, pomiary ciśnienia tętniczego i pulsu oraz konkurs na zdrową przekąskę. Pamiętajmy, że zdrowie jest naszym najcenniejszym skarbem, więc trzeba o nie dbać!
Przed szkolnym automatem z przekąskami stoją dwie uczennice 8 klasy i podejmują decyzję o zakupie napoju. W tle na ścianie wisi plakat z hasłem: Pij wodę! Na stole leży pudełko z różnymi herbatkami oraz ciśnieniomierz. W tle leży kartka z hasłem: Tea time. Na zdrowie! Przy szkolnym automacie z przekąskami stoi 8 uczniów klasy pierwszej bawiących się w podchody i trzymających w rękach notatniki.6 uczniów drugiej klasy trzyma w rękach notatniki i stoi przy wiszących plakatach promujących aktywność fizyczną.