Koło HOPR przygotowuje się do zawodów…

Nasza drużyna w składzie: Karolina Fira kl. 8E, Zuzanna Bukowska i Aleksandra Rożek kl. 7E, zakwalifikowała się do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu „NAJWIĘCEJ MOCY JEST W PIERWSZEJ POMOCY”. W szeregach Koła HOPR trwają przygotowania do zawodów z pierwszej pomocy, które odbędą się w SP 47 w maju. W ramach przygotowań pozorujemy na szkolnym terenie przeróżne wypadki, na szczęście te scenki to tylko symulacje. Trzymajcie kciuki za naszą finałową drużynę!
Jedna z uczennic symuluje ranną leżąc na kocu termicznym na terenie szkolnego podwórka. 3 starsze uczennice udzielają jej pierwszej pomocy opatrując rany. Na szkolnym korytarzu leży uczennica pozorująca krwotok. 3 uczennice starszych klas tamują krwotok i opatrują rany, dwie uczennice przyglądają się sytuacji. Trzech uczniów wykonuje badanie urazowe u poszkodowanej leżącej na trawie, w tle leży apteczka. Na podłodze szkolnego korytarza leży pozorantka z krwotokiem i innymi urazami. 3 uczniów udziela jej pierwszej pomocy, jeden uczeń zbiera wywiad ratowniczy od świadków zdarzenia. W tle leży apteczka i koc termiczny. Pozorantce leżącej na trawie i okrytej kocem termicznym dwie uczennice opatrują rany, a jeden z uczniów sprawdza oddech. W tle apteczka pierwszej pomocy.