Pamiętamy o ptakach

Uczniowie klasy 1a stoją przed drzewem, na którym wisi zrobiony przez nich karmnik.W okresie zimowym nie powinniśmy zapominać o ptakach, którym trudno zdobyć pokarm. Świadome dokarmianie  polega na wykorzystywaniu wyłącznie żywności, która ptactwu nie zaszkodzi. Są to: ziarna zbóż, różne nasiona, kasze, płatki. Może być także pokrojone  jabłko lub  niesolona słonina.

Uczniowie klasy 1a w ramach zajęć wykonali wspólnie karmnik dla ptaków. Został on umieszczony w szkolnym ogrodzie. Jest codziennie doglądany i uzupełniany zdrowym pokarmem.

Nauczyciel trzyma karmnik dla ptaków, dwóch uczniów wkłada do niego ziarna, reszta dzieci się przygląda.

Na pierwszym planie drewniany karmnik przytrzymywany przez nauczycielkę. Po lewej stronie chłopiec trzyma wkrętarkę i coś montuje. Wokół kilkoro dzieci patrzy na karmnik.