„Z kulturą mi do twarzy”

4 uczennice stoją przed telewizorem, na którym widnieje napis chińskie wachlarze. Dziewczęta trzymają w rękach duże kolorowe wachlarze.Klasa 2c w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” zrealizowała 3 zadania. „Mistrzowie pędzla”, którego celem było zapoznanie uczniów z dziełami wybitnych malarzy, a efektem zajęć były reprodukcje niektórych z nich. „Chińskie wachlarze” to zadanie, dzięki któremu uczniowie poznali cywilizację starożytnych Chin i stworzyli swoje piękne i kolorowe wachlarze. Ostatnie zadanie – „Chiński smok”- przybliżyło znaczenie tego zakorzenionego w kulturze i sztuce Chin symbolu.

5 uczniów stoi przy stoliku, na którym leży karton w czerwonej bibule imitujący głowę smoka z zielonymi uszami z bibuły. uczniowie stoją i wokół 2 stolików, na którym leży czerwony podłużny stwór mający imitować smoka. 3 uczniów siedzi pod stolikami, a dziewczynka z prawej trzyma w ręku napis Chiński smok. 4 uczennice stoją przed telewizorem, na którym widnieje napis chińskie wachlarze. Dziewczęta trzymają w rękach duże kolorowe wachlarze. grupa uczniów stoi pod tablicą, do której przyczepione są kolorowe papierowe wachlarze. Na środku tablicy jest napis Chińskie wachlarze Uczeń stoi przed telewizorem, na którym wyświetlane są portrety polskich malarzy Uczniowie stoją pod tablicą, do której przyczepione magnesami są wykonane przez nich portrety - reprodukcje polskich malarzy - narysowane pastelami.