Wycieczka kl.3 A i 3C do Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich

Z tyłu trzynaścioro uczniów stoi przy płocie, zaś z przodu ośmioro dzieci klęczy na tle wiatraka holenderskiego.Dnia 26 maja 2023 r. uczniowie klas 3A i 3 C pojechali na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. W czasie wycieczki zwiedzili muzeum typu skansenowskiego, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia. Oglądali drewniane zabudowania oraz zagrody chłopskie, dworki, szkołę, kuźnię, karczmę, tartak i wiatraki wraz ze zgromadzonymi eksponatami, stanowiącymi wyposażenie chat. Zwiedzili również XVII-wieczny kościółek przeniesiony ze Swornychgaci. Wzięli udział w lekcji muzealnej poprowadzonej w starej szkole oraz w zajęciach malowania na szkle. Odwiedzili grób założycieli skansenu Teodory i Izydora Gulgowskich oraz podziwiali piękno krajobrazu kaszubskiego i Jeziora Wdzydze. Do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Dzieci siedzą w ławkach w starej kaszubskiej szkole. Uczniowie siedzą przy stole i malują na szkle kaszubskie wzory.  Grupa uczniów stoi na ganku chaty z podcieniami. Z tyłu trzynaścioro uczniów stoi przy płocie, zaś z przodu ośmioro dzieci klęczy na tle wiatraka holenderskiego.