Obchody Światowego Dnia Serca w naszej szkole

światowy dzień serca, obrazek czerwonego serca Dnia 29 września najbardziej zapracowany narząd kurczący się ponad 100 000 razy na dobę ma swój dzień. Tego dnia w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję, której celem było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia. Do akcji przyłączyli się młodsi i starsi uczniowie, nauczyciele, a także pozostali pracownicy szkoły. W ramach obchodów: ubraliśmy się czerwone barwy, uczniowie z Koła PP HOPR utworzyli stanowisko pomiaru ciśnienia tętniczego, pulsu, saturacji i wagi, oglądaliśmy filmy na temat funkcji serca, tworzyliśmy plakaty pod hasłem „Wszystko dla serca” oraz proponowaliśmy uczniom ćwiczenia zwiększające wydolność krążeniowo-oddechową.

Pamiętajmy, że serce kocha aktywność fizyczną wspartą zdrowym odżywianiem, uwielbia warzywa i owoce. Gdy fundujemy mu bezruch przy komputerze, wysoko przetworzone produkty pełne niezdrowych tłuszczów, cukrów i soli, serce zaczyna chorować!

Uczniowie stoją w dwóch rzędach i trzymają wycięte z brystolu serca.
Na ścianie szkolnego korytarza wisi plakat zatytułowany wszystko dla serca. Na czerwonym tle wielkie anatomiczne serce oraz obrazki i napisy promujące zdrowy styl życia. Przy stoliku na krześle siedzi nauczycielka, której 4 uczennice Koła PP HOPR dokonują pomiaru ciśnieniomierzem. W tle okno, tablica z pracami plastycznymi oraz tablica promująca akcję Dnia Serca. Na ścianie szkolnego korytarza wisi 6 plakatów z sercami wykonanych przez klasy młodsze, które głoszą hasła promujące zdrowy styl życia. Na nadgarstku ucznia przymocowany smartwatch, który dokonuje i wyświetla pomiar pracy serca. Przy stoliku na krześle siedzi nauczycielka, której 4 uczennice Koła PP HOPR dokonują pomiaru ciśnieniomierzem. W tle okno, tablica z pracami plastycznymi oraz tablica promująca akcję Dnia Serca. Na korytarzu w 3 rzędach jest ustawionych 22 uczniów klasy 1c i pozują do zdjęcia w czerwonych przebraniach. W tle widać tablice promującą akcję Dnia Serca. Na szkolnym półpiętrze 7 uczniów z Koła PP HOPR w czerwonych koszulkach obsługuje punkt pomiaru ciśnienia tętniczego, pulsu, saturacji i wagi. Przy dwóch stolikach siedzą oraz stoją uczniowie, którzy czekają na pomiary. Na środku stoi duża tablica, z której uczennice odczytują normy pomiarów. W tle okna z kwiatami w doniczkach.