Mistrzostwa Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

27 września 2022r. w Parku im. Jana Pawła II odbyły się Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych w Biegach Sztafetowych dziewcząt. Zawodniczki rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsze dziewczęta miały do pokonania dystans 600m, a starsze 1000m. Każda ze sztafet składała się z 8 dziewcząt.

W ramach Gdańskich Igrzysk Dzieci rocznik 2010 i młodsze naszą szkołę reprezentowały:

 1. Blanka Załuska kl.5A
 2. Hanna Michalik kl. 5A
 3. Lena Jagła kl. 5B
 4. Justyna Żaba kl. 5C
 5. Anna Wachowska 6C
 6. Julia Hirsz kl. 6C
 7. Eliza Urban kl. 6C
 8. Aleksandra Jankowska kl. 7B

w ramach Gdańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rocznik 2008-2009 udział wzięły:

 1. Aleksandra Śliwińska kl. 8A
 2. Maja Markiewicz kl. 8B
 3. Marta Szewczyk kl. 8C
 4. Julia Chyła kl.8D
 5. Maja Cichy kl. 8D
 6. Aleksandra Rożek kl. 8E
 7. Julia Reszka kl. 8E
 8. Weronika Stasiuk kl. 8E

Nasza reprezentacja w Igrzyskach Dzieci zajęła XVI miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży
XII miejsce.

Osiem uśmiechniętych dziewcząt z klas VII-VIII stoją w szeregu. Ubrane są w stroje sportowe i mają numery startowe na piersiach. W tle jest park, duża grupa dzieci i dwa banery z reklamami imprezy. Dziewczynki z klas V i VI ustawione są w dwóch szeregach. Pięć dziewczynek stoi, a trzy kucają przed nimi. Dziewczynki ubrane są w stroje sportowe z numerkami na piersiach. W tle są inne dzieci i baner z reklamą zawodów. Kilkanaścioro dziewczynek ustawione w szeregu w strojach sportowych z numerkami na piersiach. W rękach trzymają pałeczki sztafetowe. Nad nimi jest baner z napisem Start. W tle jest park. Dwie dziewczynki ubrane w stroje sportowe z numerkami startowymi na piersiach biegną obok siebie. Jedna z nich trzyma złotą pałeczkę sztafetową w rękach. Dziewięć dziewczynek ustawionych jedna za drugą biegną po trawie. W tle są inne dzieci i park.