Uwaga, stocznia pracuje!

10 kwietnia klasa 3a była na warsztatach „Uwaga, stocznia pracuje!” w  Europejskim Centrum Solidarności. ” Podczas warsztatów dzieci przekonały się, jakie efekty przynosi współpraca i jak ważne w działaniach zespołowych jest bezpieczeństwo.
Dzieci narysowały  projekt statku, przeniosły przy użyciu dźwigu elementy statku, zbudowały rurociąg. Po zajęciach przyszedł czas na odpoczynek w Wydziale Zabaw.
Dzieci ustawione w dwóch rzędach, jeden stoi, drugi siedzi. W tle brama, a niej zawieszone z prawej strony zdjęcie papieża Jana Pawła II, flaga papieska i poniżej baner z napisem NSZZ SOLIDARNOŚĆ STOCZNIA GDAŃSKA. Po lewej stronie wisi na bramie flaga Polski i zdjęcie Matki Boskiej Częstochowskiej. Nad bramą zamieszczony duży napis: STOCZNIA.6 uczniów siedzi na dywanie. Każdy trzyma w dłoni naciągnięty, czerwony sznurek. Na podłodze leży biały pojemnik i 5 kolorowych klocków. Na dywanie leży kartka z napisem: HIP.6 uczniów siedzi na dywanie wokół budowli wykonanej z klocków i rolek. W tle biała ściana i kartka z napisem: HOP.
5 uczniów siedzi na dywanie wokół dużego arkusza szarego papieru. Dwoje dzieci trzyma w dłoniach mazaki.
5 uczniów siedzi na podłodze wokół budowli z kolorowych rurek. W tle okno z widokiem na budynki i dźwigi.