„Moje zdrowie, moje prawo”

W sali lekcyjnej na tle tablicy multimedialnej wyświetlającej tabliczki czekolady stoją w trzech rzędach uczniowie klasy 2c. W rękach trzymają rysunki przedstawiające czekoladowe przekąski. Jeden z uczniów trzyma tacę z czekoladą, inny pokazuje palcem na globus.Pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji zorganizowaliśmy tygodniową akcję. W ramach obchodów naszym uczniom zaproponowaliśmy aktywności związane z promocją zdrowia. Były ćwiczenia aerobowe, plakaty i grafiki komputerowe promujące zdrowy tryb życia, lekcje godziny wychowawczej na temat higieny snu i higieny cyfrowej oraz wpływu napojów energetycznych na organizm człowieka. Naszej kadrze i pracownikom szkoły w ramach obchodów zaproponowaliśmy przerwy z ziołową herbatką, pomiary ciśnienia tętniczego i pulsu. Ostatniego dnia akcji z okazji Dnia Czekolady cała społeczność szkolna promowała walory gorzkiej czekolady. 😊Mniam, mniam!Przy stole z koszykiem herbat i plakatem zawierającym hasło „ZDROWY TRYB ŻYCIA” siedzi kobieta, na jej lewym nadgarstku ciśnieniomierz wyświetlający pomiar ciśnienia tętniczego.Na szkolnym korytarzu wokół stolika z trzema tacami z kostkami czekolady stoi 8 uczniów, w tle okna.W sekretariacie szkoły na pierwszym planie Pani Dyrektor częstująca się czekoladką. Przed nią dwoje dzieci trzymających tacę z czekoladą. W po bokach dwie inne kobiety.Na szkolnym korytarzu w trzech rzędach siedzą uczniowie klasy 0. Za nimi na ścianie plakat: 10 zasad zdrowego stylu życia.Na szkolnym korytarzu na tle okien i tablicy w koło stolika stoi 12 uczniów. Dwoje z nich trzyma tabliczki z czekoladą, a czworo nachyla się nad stolik.W sali lekcyjnej na tle tablicy multimedialnej wyświetlającej tabliczki czekolady stoją w trzech rzędach uczniowie klasy 2c. W rękach trzymają rysunki przedstawiające czekoladowe przekąski. Jeden z uczniów trzyma tacę z czekoladą, inny pokazuje palcem na globus.