Szkolny Konkurs LEGO 2023

W sali gimnastycznej na tle tablicy ze wizerunkiem Mikołaja Kopernika stoją lub kucają uczniowie ustawieni w cztery rzędy. Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów trzyma w dłoniach nagrody za udział w Szkolnym Konkursie Konstruktorskim LEGO, część z nich trzyma również dyplom laureata konkursu.„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…”
Pod takim hasłem odbyła się VII Edycja Szkolnego Konkursu „Twórczy Konstruktor LEGO 2023 r.”. Tegoroczne wydanie miało na celu uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika najwybitniejszego astronoma na świecie. W konkursie wzięło udział aż 21 dwuosobowych zespołów z klas 0-III. Zadaniem uczestników było zbudowanie z kloców LEGO budowli nawiązującej do hasła konkursu. Nasi uczniowie jak zwykle wykazali się kreatywnością, powstały: planety, gwiazdy, a także całe Układy Słoneczne. Nie zabrakło też postaci Mikołaja Kopernika.

Oto laureaci konkursu w kategorii klas 0-I oraz II-III:

Maciej Wasilewski i Michał Jacheć kl. Ic

Kacper Jakubowski i Paweł Kwiatkowski kl. IIb

Jan Piaseczny i Mariusz Wallerand kl. Ia

Jan Wyrwicz i Tomasz Ulenberg kl. IIIb

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy III. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z liczbą 10. W sali gimnastycznej na niebieskiej karimacie siedzi dwoje uczniów z klasy II, w rękach trzymają swoje pudełko z klockami. Obok nich stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z cyfrą 4. W tle inne niebieskie karimaty. W sali gimnastycznej na niebieskiej karimacie siedzi dwoje uczniów z klasy I, w rękach trzymają swój projekt budowli. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z literą F. W sali gimnastycznej na rozstawionych w trzy rzędy niebieskich materacach lub karimatach siedzą dwuosobowe zespoły uczniów z klas 0-III. Każdy zespół układa swoją budowlę z klocków LEGO. W tle drewniane barierki i tablica z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. W sali gimnastycznej na tle tablicy ze wizerunkiem Mikołaja Kopernika stoją lub kucają uczniowie ustawieni w cztery rzędy. Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów trzyma w dłoniach nagrody za udział w Szkolnym Konkursie Konstruktorskim LEGO, część z nich trzyma również dyplom laureata konkursu.