Świętujemy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Na boisku szkolnym leży 15 fantomów, dookoła każdego fantoma klęczy, kuca lub stoi po kilku uczniów oraz student ratownictwa medycznego z GUM. W tle budynek szkoły i klasy z nauczycielami.Tradycyjnie w połowie października społeczność szkolna SP 47 wraz ze studentami ratownictwa z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego popularyzuje resuscytację krążeniowo- oddechową. W tegorocznej akcji RKO brali udział zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych, nie zabrakło też członków Koła Pierwszej Pomocy. Pamiętajmy, że dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi serca szanse na przeżycie poszkodowanego wzrastają, dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas udzielił pierwszej pomocy zanim dotrze Zespół Ratownictwa Medycznego. Dziękujemy studentom GUM za zaangażowanie w akcję i zapraszamy w przyszłym roku!

Na boisku szkolnym leży 15 fantomów, dookoła każdego fantoma klęczy, kuca lub stoi po kilku uczniów oraz student ratownictwa medycznego z GUM. W tle zieleń i klasy z nauczycielami. Na boisku szkolnym leży 15 fantomów, dookoła każdego fantoma klęczy, kuca lub stoi po kilku uczniów oraz student ratownictwa medycznego z GUM. W tle zieleń i klasy z nauczycielami. Na boisku szkolnym przy fantomie klęczy dziewczyna trzymająca splecione dłonie na klatce piersiowej fantoma. Po przeciwnej stronie fantoma klęczy ratownik i inna uczennica. W tle widać innych ratowników i uczniów przy fantomach. Na boisku szkolnym na macie przy fantomie klęczy dziewczynka trzymająca splecione dłonie na klatce piersiowej fantoma. Po przeciwnej stronie fantoma klęczą dwie ratowniczki i uczeń z Koła PP. W tle widać innych ratowników i uczniów przy fantomach. Na boisku szkolnym leży 15 fantomów, dookoła każdego fantoma klęczy, kuca lub stoi po kilku uczniów oraz student ratownictwa medycznego z GUM. W tle budynek szkoły i klasy z nauczycielami.