Święto Niepodległości w nasze szkole

Chórek szkolny na apelu z okazji Swięta NiepodległościDnia 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się odśpiewaniem 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy 3 A przedstawili krótką historię powstania tak ważnego dla każdego Polaka dnia, zaś uczniowie z klasy 1 B śpiewająco ją utrwaliły poprzez utwór „Co to jest niepodległość?”. W czasie występów dzieci zaśpiewały również „Rotę”, ważną pieśń patriotyczną, której słowa napisała Maria Konopnicka. Po części artystycznej zorganizowano „Quiz wiedzy o Polsce”, w czasie którego uczniowie mogli sprawdzić swoja wiedzę geograficzno-historyczną dotyczącą Polski. Podsumowaniem spotkania była wspólna zabawa przy piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Strojami i swoją postawą uczniowie zademonstrowali swoją miłość i szacunek dla kraju.

Chórek szkolny na apelu z okazji Swięta Niepodległości Klasa 3a podczas występu na apelu z okazji Swięta Niepodległości, na pierwszym planie siedzą uczniowie klas młodszych Klasa 3a podczas występu na apelu z okazji Swięta Niepodległości, na pierwszym planie siedzą uczniowie klas młodszych Klasa 3a podczas występu na apelu z okazji Swięta Niepodległości, na pierwszym planie siedzą uczniowie klas młodszych Chórek szkolny na scenie oraz klasa 3a schodząca ze sceny podczas występu na apelu z okazji Swięta Niepodległości, na pierwszym planie siedzą uczniowie klas młodszych17 uczniów klasy 1c ubranych w biało- czerwone barwy stoi lub klęczy ustawionych w trzy rzędy w sali lekcyjnej na tle tablicy multimedialnej pozując do zdjęcia. W dłoniach trzymają jabłka i malunki w ojczystych barwach.