„Ślubujemy!!!”

W sali gimnastycznej na tle dekoracji z morskim akcentem stoi ponad 70 uczniów wszystkich trzech klas pierwszych przebranych w galowe stroje z prawą ręką na klatce piersiowej. W pierwszym szeregu stoi po trzech reprezentantów klasPierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 47 im. Kaszubskiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku. 14 października tradycyjnie odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości, na który czekali uczniowie klasy Ia, Ib i Ic, było ślubowanie oraz pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dzieci z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Barbara Deptała oraz Kapelmistrz orkiestry kadr. ppor Straży Granicznej Karol Hinc dokonali aktu pasowania na ucznia. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie zapozowali do pamiątkowego zdjęcia oraz zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce. Powodzenia!

W pierwszym rzędzie na widowni na krzesłach siedzi Pani Dyrektor oraz trzech funkcjonariuszy Straży Granicznej w galowych strojach. Jeden z funkcjonariuszy trzyma w ręku trąbkę, a drugi pałeczki do werbla. Na środku sali gimnastycznej w trzech rzędach stoi po 5 reprezentantek klas pierwszych z kwiatem we włosach wymachując chustkami trzymanymi w rękach. W tle siedzą pozostali uczniowie klas pierwszych. W sali gimnastycznej na tle dekoracji z morskim akcentem stoi po trzech reprezentantów klas pierwszych przebranych w galowe stroje z mikrofonami. W tle pozostali uczniowie klas pierwszych. Na środku sali gimnastycznej Pani Dyrektor pasuje długim ołówkiem ucznia. Na pierwszym planie funkcjonariusz Straży Granicznej w galowym stroju. Obok ucznia stoi czwórka innych uczniów klasy IB. W tle pozostali uczniowie i dekoracja z morskim akcentem W sali gimnastycznej na tle dekoracji z morskim akcentem i tablicy z napisem „Ślubujemy” stoją trzy uczennice klas pierwszych z wyciągniętymi w stronę sztandaru palcami do ślubowania. W tle stoi poczet sztandarowy oraz pozostali uczniowie klas pierwszych. W sali gimnastycznej na tle dekoracji z morskim akcentem stoi ponad 70 uczniów wszystkich trzech klas pierwszych przebranych w galowe stroje z prawą ręką na klatce piersiowej. W pierwszym szeregu stoi po trzech reprezentantów klas Na środku sali gimnastycznej Pani Dyrektor pasuje długim ołówkiem uczennicę. Na pierwszym planie funkcjonariusz Straży Granicznej w galowym stroju. Obok uczennicy stoi czwórka innych uczniów klasy IA. W tle pozostali uczniowie i dekoracja z morskim akcentem.

W udekorowanej balonikami i proporczykami sali lekcyjnej przy dwóch stołach z poczęstunkiem siedzą uczniowie klasy Ic. W tle widać stojących przy szafkach rodziców.