„Ślubujemy, że nie zawiedziemy!”

pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 47 na pasowaniu na uczniaPierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku już są pełnoprawnymi uczniami! Tradycyjnie 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia niemal od początku roku szkolnego. Uczyły się wierszy, piosenek, tańca i wytrwale uczestniczyły w próbach.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku, a następnie Kapelmistrz orkiestry kadr. ppor Straży Granicznej Karol Hinc i Pani Dyrektor SP nr 47 Barbara Deptała dokonali ceremonii pasowania.
Po uroczystości nowo przyjęci do społeczności szkolnej pierwszoklasiści zapozowali do pamiątkowego zdjęcia i udali się na słodki poczęstunek. zobacz zdjęcia