Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

dzieci ćwiczą na fantomie czynności przywracania akcji sercaSP 47 świętowała Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca wraz z zaproszonymi gośćmi z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 15. października od godziny 12 przez całą godzinę aż na 22 fantomach, u boku studentów drugiego i trzeciego roku ratownictwa medycznego, RKO wykonywali nie tylko uczniowie z Koła Pierwszej Pomocy, ale także cała społeczność szkolna.

Już po raz piąty nasza szkoła organizowała akcję polegającą na jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak największą ilość osób.

Społeczność szkolna spisała się na medal, promując naukę pierwszej pomocy. Dziękujemy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu za zaangażowanie w akcję oraz za udostępnienie dodatkowych fantomów.

Zapraszamy na wspólną akcję w przyszłym roku! zobacz zdjęcia