Przedszkolaki mają super moce!

Na kolejne warsztaty z pierwszej pomocy Koło HOPR zawędrowało do Przedszkola nr 3 w Gdańsku. Ekipa ratunkowa SP 47 przeszkoliła dwie grupy przedszkolaków, które ochoczo wzięły udział w zajęciach. Wspólna zabawa zaowocowała w nowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy za zaproszenie!Dwie uczennice Koła HOPR demonstrują sprawdzanie oddechu u osoby nieprzytomnej. 14 przedszkolaków leży na dywanie symulując nieprzytomność, a 14 pozostałych przedszkolaków ćwiczy na nich sprawdzanie oddechu. Dwie uczennice Koła HOPR pomagają przedszkolakom. Uczennice Koła HOPR wraz z 28 przedszkolakami siedzącymi w grupach ćwiczą masaż serca na 7 fantomach. 28 przedszkolaków, 4 uczennice Koła HOPR i nauczycielka pozują do grupowego zdjęcia w tle leżą fantomy. Dwie uczennice Koła HOPR uczą dwie grupy przedszkolaków, jak uciskać klatkę piersiową. Dwie uczennice Koła HOPR demonstrują jak ułożyć nieprzytomną osobę w bezpiecznej pozycji. 14 przedszkolaków leży na dywanie symulując nieprzytomność, a 14 pozostałych przedszkolaków ćwiczy na nich pozycję bezpieczną. Inna uczennica Koła HOPR pomaga przedszkolakom.