Program Edukacyjny „Dziel się Uśmiechem” kl. 0-II

Plakat z napisem: O zęby dbam, dłużej je mam". Nad napisem głowa dziecka z otwartymi ustami i czyszczącą zęby szczoteczką. Wokół głowy różne owoce, duża marchewka, pasta do zębów, woda i stomatolog. Na dole po lewej stronie duży cukierek, a po prawej lizak.Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk, symbolizuje radość i szczęście. Aby uśmiech był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków u dzieci.
W pierwszym semestrze wszystkie nasze grypy 0 oraz klasy I i II wzięły udział w Programie Edukacyjnym „Dziel się Uśmiechem” realizowanym przez Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.
Uczniowie poznali zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedzieli się, jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach.W 10 kartonowych pudełkach stosy kolorowych książeczek i ulotek z gumami do życia Orbit. Na okładkach książeczek obrazek dentystki i wiewiórki oraz napis DZIEL SIĘ UŚMIECHEM.Na tle tablicy wyświetlającej obrazek dentystki i dzieci oraz napis DZIEL SIĘ UŚMIECHEM w dwóch rzędach stoją uczniowie klasy 2c w rękach trzymając ulotki programu wraz gumami do życia.

Plakat z napisem: O zęby dbam, dłużej je mam". Nad napisem głowa dziecka z otwartymi ustami i czyszczącą zęby szczoteczką. Wokół głowy różne owoce, duża marchewka, pasta do zębów, woda i stomatolog. Na dole po lewej stronie duży cukierek, a po prawej lizak.

Uczniowie siedzą w sali lekcyjnej na dywanie. Pośrodku leżą kartki przedstawiające cukierki, napoje gazowane -produkty, które niszczą zęby i te, które są zdrowe, np. nabiał, marchewka i orzechy.Na tle jasnej tablicy i plakatu z kodeksem ucznia stoją 3 dziewczynki. Jedna z nich eksponuje słoik z jajkiem, druga trzyma model szczęki, a trzecia trzyma szczoteczkę.

9 uczniów znajduje się w sali lekcyjnej. Dzieci trzymają w rękach plakat, który przedstawia produkty spożywcze, które mogą niszczyć zęby oraz produkty, które pomagają mieć zdrowe zęby.Dzieci siedzą w ławkach, a przed nimi stoi pani pielęgniarka w niebieskim fartuchu, która trzyma w ręku model zębów i szczoteczkę. Jeden uczeń ma podniesioną rękę do góry. W tle tablica interaktywna.

W pierwszym rzędzie cześć dzieci siedzi na podłodze, a pozostała stoi w drugim rzędzie. Każdy trzyma książeczkę z napisem Dziel się uśmiechem. W tle tablica z napisem dentysta i próchnica.Na tle tablicy multimedialnej z napisem fluor przy ławce stoi 13 uczniów i przygląda się eksperymentowi. Jedna z dziewczynek wlewa do słoika ciecz, chłopiec trzyma słoik, jedna z uczennic trzyma jajko, a inna szczoteczkę do zębów.

Zadowolone dzieci w holu na tle szklanych drzwi z napisem SP47 Gdańsk. Dzieci w pierwszym rzędzie siedzą na schodach, a w drugim stoją. Wszyscy trzymają książeczki "Dziel się uśmiechem". Po lewej stronie dzieci stoją doniczki z kwiatami.