Obchody Światowego Dnia Serca w SP 47

Na szkolnym półpiętrze przy stoliku z punktem pomiaru ciśnienia tętniczego stoi grupa 13 uczniów z klasy 2c czekająca na pomiar. Na krzesełkach siedzą uczennica i uczeń z klasy 2c, którym uczniowie Koła PP HOPR dokonują pomiaru ciśnienia.29 września serce ma swoje święto. Z tej okazji w naszej szkole zwiększamy świadomość społeczną dotyczącą chorób serca oraz promujemy zdrowy styl życia. Do akcji zorganizowanej przez Koło PP HOPR przyłączają się młodsi i starsi uczniowie, a także nauczyciele. W ramach obchodów: ubraliśmy się w czerwone barwy, utworzyliśmy stanowisko pomiaru ciśnienia tętniczego, pulsu, saturacji i wagi, oglądaliśmy filmy na temat funkcji serca, tworzyliśmy plakaty pod hasłem „Z troską dla serca” oraz proponowaliśmy uczniom ćwiczenia zwiększające wydolność krążeniowo-oddechową.
Na szkolnym półpiętrze 6 uczniów z Koła PP HOPR w czerwonych koszulkach obsługuje punkt pomiaru ciśnienia tętniczego, pulsu, saturacji i wagi. Przy stoliku siedzą oraz stoją uczniowie, którzy czekają na pomiary, na krześle siedzi nauczycielka. Na środku stoją 2 duże tablice z plakatami na temat serca i dnia tornistra. Na szkolnym półpiętrze przy stoliku z punktem pomiaru ciśnienia tętniczego stoi grupa 13 uczniów z klasy 2c czekająca na pomiar. Na krzesełkach siedzą uczennica i uczeń z klasy 2c, którym uczniowie Koła PP HOPR dokonują pomiaru ciśnienia. Przy stoliku na krześle siedzi nauczycielka, której 2 uczennice Koła PP HOPR dokonują pomiaru ciśnieniomierzem. W tle okno i tablica z pracami plastycznymi . Na nadgarstku nauczycielki siedzącej na krześle uczennica Koła PP HOPR mocuje opaskę mierzącą puls i saturację. 2 uczniów się przygląda. W tle tablica „Ogólnopolski Dzień Tornistra”. Na schodach szkolnego korytarza w 4 rzędach siedzi 25 osobowa grupa uczniów klasy 2c w czerwonych strojach. W dłoniach trzymają jabłka i gruszki. W tle stoją 2 tablice z plakatami na temat serca i dnia tornistra. Uczniowie klasy 3a znajdują się na szkolnym korytarzu. Cześć dzieci stoi, reszta siedzi. W tle drzwi sali lekcyjnej oraz ściana, na której wisi plakat z hasłem Z troską dla serca. 22 uczniów z klasy 3b pozuje z uniesionymi w kształt serca dłońmi. Większość ma element ubioru w kolorze czerwonym i różowym. W tle telewizor, na którym wyświetlony jest kadr filmu o sercu. 24 uczniów klasy 2a pozuje do zdjęcia w czerwonych strojach na tle tablic z informacjami na temat Światowego Dnia Serca. Na szkolnym korytarzu na tle wiszącego na ścianie plakatu z sercami siedzą uczniowie klasy 0b w czerwonych strojach. Dłonie mają ułożone w kształcie małych serc.