Lekcja z „Manią”

21 dzieci ustawionych w 2 rzędach,uczniowe w rzędzie z tyłu stoją,rząd przedni siedzi. Pośrodku rzędu z przodu siedzi na krześle nauczycielka. Wszyscy robią śmieszne miny.Uczniowie klasy 3b dzięki lekturze „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej Curie” mieli szansę poznać (dosłownie i w przenośni 😉) postać wybitnej Polki.

Przez 2 dni uczniowie stawali przed szeregiem zadań – m.in. eksperymentowali, pisali raport z przebiegu eksperymentu, poznawali laboratoryjne sprzęty, ale również uczyli się chodzić z gracją 😄 Po raz kolejny okazało się, że to „najlepsza lektura”4 uczniów stoi wokół stołu, na którym jest butelka z białą cieczą, na butelce zatknięty balon który jest trochę napompowany.21 dzieci ustawionych w 2 rzędach,uczniowe w rzędzie z tyłu stoją,rząd przedni siedzi. Pośrodku rzędu z przodu siedzi na krześle nauczycielka. Wszyscy robią śmieszne miny.