Gdańskie Lwiątka w Ośrodku Kultury Morskiej

Na pierwszym planie basen z wodą, po którym pływają statki: trzy żaglówki i kontenerowiec, sterowane przez 10 uczniów klasy 2c. W tle plakat z węzłami żeglarskimi i dwoje uczniów przy terminalu kontenerowym.Uczniowie klasy 2c w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek wybrali się na wycieczkę do centrum wiedzy o morzu, portach, statkach i stoczniach. Wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Dlaczego morze jest słone?”, podczas której wykonali szereg ciekawych doświadczeń.Zajęcia na wystawie interaktywnej pozwoliły uczniom poprzez zabawę poznać tajniki: sterowania i dowodzenia morską jednostką, przeładunku towarów w porcie, podwodnych podróży batyskafem, powstawania fal tsunami, czy przemieszczania się rękawem ewakuacyjnym.Na pierwszym planie basen z wodą, po którym pływają statki: trzy żaglówki i kontenerowiec, sterowane przez 10 uczniów klasy 2c. W tle plakat z węzłami żeglarskimi i dwoje uczniów przy terminalu kontenerowym.

Ponad 20 uczniów klasy 2c stoi w koło dwóch dużych stołów i przygląda się wynikom eksperymentu obserwując słoiki z jajkami. W tle regały z mikroskopami.

Na atrapie statku stoją uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą i pozują do zdjęcia oparci o burtę.