Dzień Ratownika Medycznego

17 uczniów Koła PP HOPR stoi w dwóch rzędach w sali lekcyjnej i pozuje do zdjęcia na tle tablicy multimedialnej z napisem: Wszystkiego najlepszego! Dzień ratownictwa Medycznego.Z okazji przypadającego 13 października Dnia Ratownika Medycznego szkolna Ekipa Ratunkowa z Koła PP HOPR świętuje i przyjmuje do swojego grona nowych ratowników z klas IV i V. W tym roku szkolnym w szeregi naszej ekipy wstąpili: Gaja, Rita, Gosia, Janek i Mikołaj. Witamy w drużynie!

Przy okazji tego święta chcemy również złożyć serdeczne podziękowania i życzyć satysfakcji zawodowej wszystkim Ratownikom Medycznym, którzy na co dzień ratują ludzkie zdrowie i życie.

Na środku sali siedzi na krześle uczennica pozorująca poszkodowaną, dwaj uczniowie opatrują jej nogę, jedna uczennica zakłada na jej rękę temblak, dwie uczennice kucają przy apteczce. W tle tablica multimedialna z rysunkiem ambulansu i napisem: Dziękujemy! 5 uczniów Koła PP HOPR stoi w rzędzie. Starsza uczennica pasuje na ratownika stojących w rzędzie uczniów przy pomocy szyny Kramera. Na środku na krześle siedzi opatrzona pozorantka. Wokół niej stoją lub siedzą uczniowie w jednorazowych rękawiczkach. W tle tablica wyświetlająca ambulans. 5 uczniów Koła PP HOPR stoi w rzędzie i próbuje w bezpieczny sposób zdjąć ubrudzone jednorazowe rękawiczki, w tle pozorantka i tablica wyświetlająca ambulans. W koło ustawionego na środku sali wielkiego stołu na krzesłach siedzi 14 uczniów wraz z nauczycielką. Na stole stoją filiżanki, talerzyki z poczęstunkiem, sok i serwetki w kartoniku.