Akademia Gdańskich Lwiątek

Uczniowie klasy 1b siedzą na podłodze i na ławce wokół przewodnika. W tle plakaty ukazujące pracę archeologów. Po lewej stronie szklane gabloty z czaszkami. Akademia Gdańskich Lwiątek to projekt edukacji kulturalnej i historycznej dla klas I – III pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Realizując program Akademii, dzieci odwiedzają placówki kultury (m.in. muzea, teatry), na terenie Pomorza. Wszystkie wizyty są potwierdzane w Indeksie Gdańskiego Lwiątka

za pomocą pieczątek, biletów lub rysunków. Udział w programie dostarcza uczniom nie tylko nową i ciekawą wiedzę na temat placówek kultury, ale także mnóstwo niezapomnianych wrażeń związanych z poznawaniem interesujących miejsc oraz historii i tradycji Pomorza.
Gdańskie Lwiątka z klasy 1a i 1b wkrótce rozpoczynają zasłużone wakacje. We wrześniu znowu ruszą szlakiem gdańskich placówek kultury.

Uczniowie kasy 1a podzieleni na trzyosobowe zespoły, siedzą na podłodze, układają elementy obrazka w całość. Dwóch uczniów zgłasza gotowość wykonania zadania. Uczniowie klasy 1a podzieleni na czteroosobowe zespoły, dwa z nich stoją przy stole z wagami. Jeden zespół waży fiolkę, do której wsypał kawę, a drugi wsypuje do swojej fiolki sól. Wykonanie zadania nadzoruje prowadząca warsztaty. W tle stojak z fartuchami i wieszakami oraz korytarz muzeum. Uczniowie klasy 1a elegancko ubrani, siedzą na fotelach w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Uczniowie klasy 1b siedzą na podłodze i na ławce wokół przewodnika. W tle plakaty ukazujące pracę archeologów. Po lewej stronie szklane gabloty z czaszkami. Uczniowie klasy 1b wraz z przewodniczką i nauczycielką stoją na czarnej scenie teatru, w tle drewniana, trzypoziomowa konstrukcja galerii. Uczniowie klasy 1b siedzą na scenie, w kręgu, po turecku. Na środku siedzi prowadząca warsztaty i prezentuje rekwizyty.