Zabawa sztuką…2c

Zabawa sztuką…

Na drucianym płocie szkolnego ogródka wisi długi arkusz papieru przymocowany klamrami. Na arkuszu namalowane farbami kwiaty. Przed arkuszem stoją dzieci z pędzelkami w dłoniach.Uczniowie klasy 2c ponownie bawili się w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”.
W tym roku szkolnym zrealizowali ciekawe zadania projektowe: „Pole kwiatów” warsztaty w stylu Herve Tulleta, „Op-art” oddziaływanie na wzrok, „Freblowska konstrukcja” projekty przestrzenne, „Druciane cuda” sztuka kinetyczna inspirowana twórczością Alexandra Caldera oraz „Witraż” ozdoba okienna.Realizacja zadań sprawiła dzieciom ogromną frajdę i pobudziła ich kreatywność. Polecamy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”, w przyszłym roku szkolnym zamierzamy wziąć udział w kolejnej edycji.W sali lekcyjnej uczniowie siedzący w ławkach i pozujący do zdjęcia. Na pierwszym planie ławka, na której stoją Freblowskie konstrukcje. W tle tablica multimedialna z przykładami konstrukcji.

Na tle tablicy multimedialnej przedstawiającej sztukę kinetyczną stoi 4 uczniów klasy 2c. W rękach trzymają druciane cuda.Na tle tablicy multimedialnej przedstawiającej „Op-art” stoją uczniowie klasy 2c ustawieni w trzech rzędach. W rękach trzymają kartki ze swoją twórczością.Na korkowej tablicy na zielonych podkładkach wiszą prace w stylu „Op-art”.

Na drucianym płocie szkolnego ogródka wisi długi arkusz papieru przymocowany klamrami. Na arkuszu namalowane farbami kwiaty. W tle budynek szkoły.

Na oknie w sali lekcyjnej przymocowane witraże przedstawiające motyle, kwiaty, liść i biedronkę. Za oknem dach od sali gimnastycznej oraz drzewa.