Jak żyło się w średniowiecznym Gdańsku?

Na kolejną wycieczkę w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek uczniowie klasy 2c wybrali się do Spichlerza Błękitny Baranek. Podczas lekcji muzealnej nie wiadomo jak i kiedy przenieśli się w świat Gdańska sprzed wielu stuleci.Przeszli się średniowieczną uliczką wzdłuż kramów, warsztatów i domostw. Spotkali kupców i rzemieślników z hanzeatyckiego Gdańska. To była niezwykła podróż w czasie.Na tle zieleni, rzeki i zabytkowych budynków stoją lub kucają ustawieni w dwa rzędy uczniowie klasy 2c.Na tle rekonstrukcji muzealnej przedstawiającej średniowieczną chatę z figurami ludzi stoi kustosz muzeum i grupa uczniów.W tunelu oklejonym fototapetą przedstawiającą prace archeologiczne kucają uczniowie klasy 2c wraz z kustoszem muzeum. W tle stare belki z konstrukcji budynku.Przed szklanymi gablotami zawierającymi średniowieczne naczynia, narzędzia i ozdoby stoją uczniowie klasy 2c.W sali muzealnej na tle ekspozycji z ludzkim szkieletem i czaszkami stoi grupa uczniów wraz z kustoszem muzeum.W sali muzealnej na tle ekspozycji z gablotami zawierającymi średniowieczne narzędzia stoją uczniowie klasy 2c. W tle stare belki z konstrukcji budynku i zdjęcia archeologiczne.Przed szklanymi gablotami z eksponatami muzealnymi stoi uczeń i dwie uczennice klasy 2c. W rękach trzymają lupy powiększające eksponaty.