Gala XV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Na tle telebimu z napisem Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego stoi czterech uczniów klas młodszych. W rękach trzymają dyplomy i nagrody książkowe.11 czerwca 2024 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tegorocznej edycji Maratonu zostało nagrodzonych aż 8 uczniów z SP 47. Nasi najwytrwalsi czytelnicy otrzymali tytuły w trzech różnych grupach wiekowych. Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego gratulujemy wytrwałości i uzyskanych wyników!

Klasy 2-3 „Spotkacie nowych przyjaciół”
Tytuł Laureata uzyskali:
Michał Jacheć z kl. 2C,
Maciej Wasilewski z kl. 2C.
Tytuł Finalisty uzyskali:
Jan Jacheć z kl. 2C,
Kacper Jakubowski z kl. 3B.

Klasy 4-6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”
Tytuł Laureata uzyskał:
Ignacy Jakubowski z kl. 6C.

Klasy 7-8 ‚W lustrze książki”
Tytuł Laureata uzyskali:
Kacper Klejbor z kl. 8A,
Justyna Siwik z kl. 8A.
Tytuł Finalisty uzyskał:
Jan Szóstakowski z kl. 8B.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco).

Na tle telebimu z napisem Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego stoi czterech uczniów klas młodszych. W rękach trzymają dyplomy i nagrody książkowe. Na tle trybun z widownią z audytorium ECS siedzi uczennica oraz dwaj uczniowie klas starszych. W rękach trzymają dyplomy i nagrody książkowe. Na tle telebimu z napisem Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego stoi uczeń klasy 6. W rękach trzyma dyplom i nagrodę książkową. Na scenie audytorium ESC stoi grupa uczniów klas młodszych ustawiona w rzędzie. Przed nimi dwie kobiety wręczające nagrody i dyplomy. Za nimi na stolikach sterty książek. Na scenie audytorium ESC stoi grupa uczniów klas starszych ustawiona w rzędzie. Przed nimi dorośli robiący im zdjęcia. Nad nimi ekran wyświetlający zdjęcia. Na pierwszym planie rzędy trybun z widzami. Na scenie audytorium ESC stoi grupa uczniów klas młodszych ustawiona w rzędzie. Za nimi na stolikach sterty książek. Nad nimi ekran wyświetlający zdjęcia. Na scenie audytorium ESC stoi grupa uczniów klas starszych ustawiona w rzędzie. Przed nimi kobieta robiąca im zdjęcie. Nad nimi ekran od rzutnika.