Czwartki lekkoatletyczne – I edycja wiosenna 2018

W piątek 18 maja 2018 roku na obiekcie sportowym Gdańsk-Młyniec rozegrano I wiosenną edycję „Czwartków Lekkoatletycznych” dla szkół podstawowych. Zawody zorganizował Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Zmagania młodych lekkoatletów odbyły się przy zmiennej pogodzie. Frekwencja szkół niestety była niska, lecz nasza szkoła nie zawiodła organizatorów.

Zeróweczka w Bibliotece Publicznej na Chełmie

IMG_20180516_085756Dnia 16 maja uczniowie klasy „O” odwiedzili Filię nr 19 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Dzieci zwiedzały bibliotekę, z zainteresowaniem oglądały zbiory biblioteczne – książki, czasopisma, multimedia.

Następnie uczniowie wysłuchali pogadanki, jak należy postępować z książkami. Pani Bibliotekarka przeczytała ciekawą opowieść pt. „Jabłoń”, która stała się inspiracją do zajęć kreatywnych. Powstały piękne prace plastyczne.

Wyniki Miejskiego Konkursu Graficznego „Zaprojektuj swoją okładkę”

Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyła się ocena prac nadesłanych na Miejski Konkurs Graficzny „Zaprojektuj swoją okładką”. Udział wzięli uczniowie klas 6 oraz 7. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się na festynie z okazji Światowego Dnia Książki w dniu 15 maja 2018 r. o godz. 10.00. Gala wręczenia nagród była połączona z wystawą pokonkursową w siedzibie Rady Miasta Gdańska (Nowy Ratusz). dyplom Małgosi Morawskiej

Nasza uczennica Małgorzata Morawska z klasy 6a zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!