Wycieczka klas Ib i If

Dnia 23 maja 2016 roku klasy I B i I F pojechały na wycieczkę do Akwarium w Gdyni. Uczniowie wysłuchali prezentacji multimedialnej pt. „Niezwykłe morskie zwierzęta” i zwiedziły muzeum. Był spacer po bulwarze gdyńskim, oglądanie przycumowanych statków. Następnie grupa pojechała do Państwowej Straży Pożarnej do Sopotu. Tu dzieci zwiedziły jednostkę, obejrzały sprzęt oraz dowiedziały się wielu ważnych informacji o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Wycieczka była bardzo udana.

„Jak nie czytam, jak czytam” Ogólnopolska akcja masowego czytania

Zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej akcji masowego czytania, w trakcie której będzie ustanawiany rekord czytania książek w jednym momencie w całej Polsce. W naszej szkole 10 czerwca o godzinie 10.00 gromadzimy się ze swoimi ulubionymi książkami na boisku szkolnym i do godziny 10.10 wszyscy czytamy. W czasie wspólnego czytania robione będą zdjęcia dokumentujące frekwencję.

Weź udział w niespotykanej dotąd akcji ogólnopolskiego, masowego czytania, promującej czytelnictwo!

Konkurs plastyczny „Latarnia morska”

Iga Hoffmann, uczennica klasy Id uczęszczająca do małej świetlicy zajęła II miejsce w międzyświetlicowym konkursie plastyczno-technicznym „Latarnia morska” organizowanym przesz Szkołę Podstawową Nr 42 im.I.J.Paderewskiego w Gdańsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!