„Zdrowie dla wszystkich”

Na stole stoi karton z jabłkami oraz pudełka z herbatami, męska dłoń sięga po jabłko. W tle leżą kartki z hasłami: Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora, Światowy Dzień Zdrowia 2023 „Zdrowie dla wszystkich” oraz małe bukieciki kwiatkówWłaśnie obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia w tym roku pod hasłem „Health for all”. Z tej okazji zorganizowaliśmy tygodniową akcję. W ramach obchodów naszym uczniom zaproponowaliśmy aktywności związane z promocją zdrowia: ćwiczenia aerobowe, outdoor learning, wykonanie plakatu pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Chętni uczniowie klas 7 i 8 wzięli również udział w szkolnych eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszej kadrze natomiast w ramach obchodów zaproponowaliśmy: przerwy z ziołową herbatką i zdrową przekąską, a także pomiary ciśnienia tętniczego i pulsu. Nasza certyfikowana szkoła promująca zdrowie pamięta, że naszym najcenniejszym skarbem jest właśnie zdrowie, więc trzeba o nie dbać!

Na stole stoi karton z jabłkami oraz pudełka z herbatami, męska dłoń sięga po jabłko. W tle leżą kartki z hasłami: Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora, Światowy Dzień Zdrowia 2023 „Zdrowie dla wszystkich” oraz małe bukieciki kwiatków Na lewym nadgarstku nauczycielki nałożony ciśnieniomierz wskazuje pomiar ciśnienia tętniczego W sali lekcyjnej na tle tablicy z plakatem Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK przy stolikach siedzą uczniowie z IPadami rozwiązujący test Na stole leży karton z kefirami, pudełka z herbatami i ciśnieniomierz. Kobieca dłoń wyjmuje z pudełka saszetkę melisy W sali lekcyjnej na tle kolorowych szafek przy stolikach siedzą uczniowie z IPadami i rozwiązują test Na fioletowym tle plakat Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK z zakresem tematycznym i terminami szkolnych eliminacji