Wycieczka do Torunia klas 2a i 2c

Cztery uśmiechnięte dziewczynki siedzą przy ścianie częściowo ozdobionej po prawej stronie pasem serduszek i katarzynek. Opierają się o stół, na którym stoi stolnica i blacha z przygotowanymi piernikami. Dzieci wskazują palcami na swoje pierniki. Klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami były na wycieczce w Toruniu. Dzień nie zapowiadał się ciekawie. Rano padał deszcz, a poznawanie miasta podczas takiej pogody to nic przyjemnego. Tuż za Gdańskiem czekała jednak na wycieczkowiczów bardzo ładna pogoda i tak było już do końca dnia. W Toruniu dzieci brały udział w warsztatach wypiekania pierników, bawiły się w Domu Legend Toruńskich i zwiedzały miasto z przewodnikiem. Podziwiały m.in Ratusz, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika i jego pomnik. Wszyscy przywieźli do Gdańska dużo wrażeń, pamiątek i zdjęć. To był bardzo udany wyjazd.

Cztery uśmiechnięte dziewczynki siedzą przy ścianie częściowo ozdobionej po prawej stronie pasem serduszek i katarzynek. Opierają się o stół, na którym stoi stolnica i blacha z przygotowanymi piernikami. Dzieci wskazują palcami na swoje pierniki.  Dwie dziewczynki pozują do zdjęcia wystawiająć głowy z makiety domu legend toruńskich przedstawiajacej średniowieczną mieszczkę i grajka-skrzypka. W tle makiety Wisła i panorama Torunia. Grupa rozproszonych dzieci stoi przed ceglaną Krzywą Wieżą w Toruniu. Część z nich próbuje stanąć przy jej ścianie opierając się o nią plecami i piętami. Pozostałe dzieci przyglądają się im. Grupa uśmiechniętych uczniów pozuje do zdjęcia na tle Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Część dzieci siedzi na kamiennych schodach w dwóch rzędach, a pięcioro stoi opartych o wielkie drzwi. Ściany domu są z cegły. Po obu stronach wejścia sa tablice informacyjne i kute poręcze z zawijasami.