Wycieczka do Kniewa „Rach ciach, głowę w piach”

Przy ognisku siedzi ponad dziesięcioosobowa grupa dzieci. Każde dziecko trzyma w ręce kij z kiełbasą. W tle wiata. W koło długiego stołu stoi liczna grupa uczniów z klasy 1 i 2. Każde dziecko lepi z masy ciasteczko dla zwierzaka. Na środku stołu leżą kolorowe miseczki z ziarnami. Na pierwszym planie chłopiec trzymający wydmuszkę strusiego jaja, obok stoi kucharz. W koło wielkiego stołu stoi czterdziestoosobowa grupa dzieci i przygląda się. Po obu stronach bryczki siedzi czwórka uśmiechających się uczniów klasy pierwszej. Na tle wybiegu ze strusiami afrykańskimi stoi ponad czterdziestoosobowa grupa dzieci wraz z przewodnikiem po farmie.Na tle wybiegu z pięcioma strusiami afrykańskimi stoi lub kuca ponad czterdziestoosobowa grupa dzieci. Cześć dzieci trzyma zielone literki tworzące napis: strusia farma Kniewo.