Wycieczka do Gniewu klas 5B i 5C 🏰

Na dwóch brązowych koniach siedzą rycerze. Jeden z nich ma w rękach trzyma chorągiew biało-czerwoną. Przed nimi są trybuny na, których siedzą dzieci. W tle jest duży zamek z czerwonej cegły.17 maja 2023 roku klasy 5b i 5c wybrały się w podróż do przeszłości.
Uczestnicy zwiedzili zamek w Gniewie, poznali warsztaty Dawnych Mistrzów, wzięli udział w żywej lekcji historii o początkach szermierki 🤺oraz w widowiskowym pokazie konnym „Husaria chluba oręża polskiego”🐎. Następnie sprawdzili swoją sprawność i hart ducha w Turnieju Rycerskim🛡

Ta interesująca przygoda zakończyła się wspólnym ogniskiem na podzamczu, podczas którego dzieci piekły kiełbaski. Wszyscy pełni wrażeń i w świetnych humorach wrócili do domu.
Kilkanaścioro uśmiechniętych uczniów wraz z wychowawcami stoją w grupie. Za nimi są dwa konie, na których siedzą rycerze. W tle jest duży zamek z murami podzamcza. Na dwóch brązowych koniach siedzą rycerze. Jeden z nich ma w rękach trzyma chorągiew biało-czerwoną. Przed nimi są trybuny na, których siedzą dzieci. W tle jest duży zamek z czerwonej cegły. Na brązowym koniu siedzi rycerz w zbroi i trzyma w rękach chorągiew biało-czerwoną. W oddali jest łąka i budynki. Chłopiec trzyma w rękach młot i wybija monetę na pieńku drewnianym. Przed nim kuca dziewczynka. Za chłopcem jest mężczyzna w historycznym przebraniu, z długimi, jasnymi włosami. Uśmiechnięta dziewczynka stoi z mieczem, który trzyma przed sobą w wyprostowanej w łokciu ręce. Naprzeciw niej stoi mężczyzna w historycznym przebraniu i też trzyma miecz w wyprostowanej w łokciu ręce. W tle są zabytkowe eksponaty. Dwóch chłopców stoi przy zabytkowym warsztacie drukarskim. Obok jest mężczyzna w historycznym przebraniu. W tle jest ściana ze starych cegieł. Uśmiechnięty chłopiec z mieczem w ręku stoi naprzeciwko mężczyzny w historycznym przebraniu, który też trzyma miecz w rękach. W tle jest dawna komnata z zabytkowymi rekwizytami: zbrojami, bronią. Chłopiec ubrany w czerwoną bluzę z mieczem w ręku stoi naprzeciwko mężczyzny w historycznym stroju, który trzyma miecz w rękach. W tle jest dawna komnata. Kilkunastu uczniów siedzi na krzesełkach w szeregu. Przed nimi stoi mężczyzna w przebraniu historycznym i z długimi włosami. W tle jest zabytkowa komnata. Chłopiec ubrany na czarno dotyka ręką beczki i kręci się wokół niej. Za nim stoją ustawieni w rzędzie uczniowie. Jedenaścioro uczniów ustawionych w szeregu. Naprzeciwko ich stoi mężczyzna w czerwonym, historycznym przebraniu oraz chłopiec w czerwonej bluzie. Pięcioro uczniów stoi w szeregu. Naprzeciwko nich stoi mężczyzna przebrany w strój historyczny i trzyma kartkę papieru opartą o plecy chłopca, który stoi przed nim. W tle są niskie zabudowania z czerwonej cegły. Mężczyzna przebrany w bordowy, strój historyczny stoi przed chłopcem. Oboje trzymają chorągiew z herbem drużyny. Chłopiec w drugiej ręce trzyma dyplom. W tle są inne dzieci. Dzieci ustawione w dwóch rzędach. Chłopcy, którzy stoją pierwsi trzymają w rękach chorągwie z herbami swoich drużyn. W tle stoi, w rozsypce inne dzieci. Pięcioro uczniów, ustawionych w rzędzie porusza na synchronicznie na nartach, które są położone na trawie. Sześcioro uczniów stoi dookoła ogniska i trzyma w rękach kijki z kiełbaskami, które są pieczone.