Wspaniałe spotkanie z tłumaczką książek!

W piątek mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w klasach 0b i 3b tłumaczkę literatury z języka norweskiego panią Milenę Skoczko – Nakielską. Pani Milena podzieliła się z nami fascynującymi szczegółami swojej codziennej pracy oraz opowiedziała o kulturze i tradycjach Norwegii.Nie tylko mieliśmy okazję zobaczyć jej przetłumaczone dzieła, w tym bardzo lubianą serię książek „8+2” oraz „Śnieżną siostrę”, ale również wysłuchać fragmentu jednej z książek w oryginalnym języku – norweskim – to było niezwykłe doświadczenie!

Dziękujemy za inspirujące spotkanie!Dzieci ustawione w dwóch szeregach, z przodu 8 uśmiechniętych dzieci siedzi, z tyłu 12 uśmiechniętych dzieci stoi. Po prawej stronie stoi kobieta, trzyma ręce na ramionach stojącego przed nią ucznia. W tle ozdoby z papieru i bibuły.

24 uczniów w grupie , z przodu 3 dziewczynki siedzą, pozostali stoi w kupie. Wszyscy są uśmiechnięci. Jeden z chłopców z tyłu trzyma flagę Norwegii, obok niego stoi kobieta. W tle tablica i telewizor wyświetlający mapę, głównie Skandynawię.