Wojewódzki Konkurs „NAJWIĘCEJ MOCY JEST W PIERWSZEJ POMOCY” rozstrzygnięty

Na trawniku przy szkole leży fantom, na którym 3 uczennice SP 27 w Gdańsku wykonują RKO. W tle sędziujące ratowniczki, opiekun drużyny i dwóch pozorantów.W finale konkursu na terenie SP 47 w Gdańsku wzięło udział 6 drużyn, które zostały wcześniej wyłonione w drodze teoretycznych eliminacji spośród 32 drużyn z województwa pomorskiego. Zadaniem trzyosobowych drużyn było udzielenie pierwszej pomocy przy udarze mózgu oraz poszkodowanemu urazowemu.

Wyróżnione zostały drużyny z trzech szkół: SP Kowale, SP 16 Gdańsk, SP 2 Sztum.

III miejsce zajęła drużyna SP nr 27 w Gdańsku,
II miejsce zdobyła drużyna SP nr 9 w Wejherowie,

I miejsce wywalczyła nasza drużyna z SP nr 47.

Wszystkim drużynom gratulujemy umiejętności i zaangażowania w ideę niesienia pierwszej pomocy, a ich opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów.

Specjalne podziękowania kierujemy do Pani Doktor i Ratowników Medycznych z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, sędziujących podczas zawodów, a także do Rady Dzielnicy Chełm sponsorującej zawody.

W sali gimnastycznej pozuje do zdjęcia: sześć drużyn z nagrodami i pucharami, ich opiekunowie, ratownicy medyczni, lekarz z GUM, dyrektor szkoły oraz pozoranci biorący udział w zawodach. W tle baner i plakat konkursowy. Na chodniku leży poszkodowany, urazowy chłopiec, któremu 3 uczennice SP 47 udzielają pomocy. W tle otwarta apteczka i pozorujący uczniowie. Na ławce przy szkole siedzi poszkodowana, do której podchodzi trzyosobowa drużyna z SP w Sztumie. W tle sędziujący ratownicy i pozoranci. Na chodniku leży poszkodowany, urazowy chłopiec, któremu udziela pomocy trzyosobowa drużyna z SP 16 w Gdańsku. W tle otwarta apteczka i pozorujący uczniowie. W sali gimnastycznej przy stolikach siedzą konkursowe drużyny wraz z opiekunami. W tle ratownicy medyczni podsumowujący przeprowadzone zawody. Na chodniku leży poszkodowany, urazowy chłopiec, któremu udziela pomocy trzyosobowa drużyna z SP w Kowalach. Drużynie przyglądają się sędziujący ratownicy. W tle pozorujący uczniowie, opiekun drużyny i otwarta apteczka. Na trawniku przy szkole leży fantom, na którym 3 uczennice SP 47 wykonują RKO i defibrylację. W tle sędziujące ratowniczki i dwie pozorantki. Na zabarwionym sztuczną krwią chodniku leży poszkodowany, urazowy chłopiec, któremu udziela pomocy trzyosobowa drużyna ze Sztumu. Drużynie przyglądają się sędziujący ratownicy. W tle pozorujący uczniowie i otwarta apteczka.
Na trawniku przy szkole leży fantom, na którym 3 uczennice SP 27 w Gdańsku wykonują RKO. W tle sędziujące ratowniczki, opiekun drużyny i dwóch pozorantów.
Na trawniku przy szkole leży fantom, na którym 3 uczniów SP 16 w Gdańsku wykonuje RKO. W tle sędziująca ratowniczka, opiekun drużyny i dwóch pozorantów. Na trawniku przy szkole leży fantom, na którym 3 uczennice SP w Kowalach wykonują RKO. W tle sędziująca ratowniczka, opiekun drużyny i dwóch pozorantów. Na chodniku leży poszkodowany, urazowy chłopiec, któremu udziela pomocy trzyosobowa drużyna z SP 27 w Gdańsku. Drużynie przygląda się sędziujący ratownik i pozorujący uczniowie. W sali gimnastycznej przy stolikach siedzą konkursowe drużyny wraz z opiekunami. W tle uczennice pomagające przy organizacji zawodów. W sali gimnastycznej przez mikrofon przemawia lekarka GUM sędziująca w zawodach, w pobliżu niej stoją: ratownicy medyczni, dyrektor szkoły, nauczycielka organizująca zawody. W tle widać baner, plakat konkursowy, puchary oraz uczniów siedzących przy stolikach Na chodniku leży poszkodowany, urazowy chłopiec, któremu udziela pomocy uczennica z SP 9 w Wejherowie. Drużynie przyglądają się sędziujący ratownicy i pozorująca uczennica.