Warsztaty pt. ”Dlaczego woda morska jest słona?”

Grupa zadowolonych dzieci ustawiona w rzędzie na pokładzie atrapy żaglowca. Co drugi uczeń przebrany w pirata lub marynarza. Po lewej stronie za dziećmi jest opuszczony żagiel, a na dole na burcie żaglowca wisi tablica poglądowa z olinowaniem żaglowca.W piątek, 20 października 2023r. klasa Ia wybrała się do Centrum Kultury Morskiej na warsztaty pt. ”Dlaczego woda morska jest słona?”. Chociaż tego dnia była deszczowa pogoda to wycieczka się udała. Na zajęciach uczniowie przeprowadzili kilka eksperymentów, określali masę różnych substancji, sprawdzali ich szybkość rozpuszczania się w wodzie oraz dowiedzieli się jak zasolenie wody wpływa na jakość pływania w niej.

Druga część zajęć odbyła się w sali zabaw i eksperymentów. Dzieci m.in. sterowały statkami, rozładowywały towary, poznały pracę kapitana i obserwowały dno oceanu z batyskafu.

To były ciekawe zajęcia. Polecamy!!!
Grupa uczniów w kapturach na głowach ustawiona parami idzie po wybrukowanej ulicy. Za nimi fragment Ratusza Głównomiejskiego i ciągnący się za nim szereg kamieniczek. Po prawej stronie ratusza parasole w ogródku restauracyjnym. Przy dużym stole stoją trzy grupy dzieci, a przed nimi wagi, menzurki i kubeczki z sypkimi substancjami. Na środku kubeczek z łyżeczkami. Dzieci wpatrzone w panią prowadzącą wykład i trzymającą w prawej dłoni butelkę wody. W tle meblościanka. Trzy uśmiechnięte dziewczynki w pirackich czapkach na głowach siedzą w batyskafie. Za nimi monitor, na którym wyświetla się film przedstawiający wrak statku pod wodą. Dziewczynka w przebraniu nurka głębinowego. Ma na sobie duży kombinezon, żelazne buty na nogach, hełm na głowie i duży obciążnik na piersi. Grupa zadowolonych dzieci ustawiona w rzędzie na pokładzie atrapy żaglowca. Co drugi uczeń przebrany w pirata lub marynarza. Po lewej stronie za dziećmi jest opuszczony żagiel, a na dole na burcie żaglowca wisi tablica poglądowa z olinowaniem żaglowca.