Warsztaty chemicznych Kraina fluorescencji – klas 1-wszych oraz kl. 3b

Uczniowie klasy 1c siedzą w zaciemnionej sali dookoła stołu w fartuchach ochronnych. Na długim stole leżą pojemniczki z płynami i lampy na ultrafiolet. Uczniowie wyciągają z pojemników masę polimerową. Mali odkrywcy z klasy 1a, 1b, 1c i 3b ponownie przeżywali przygodę z chemią biorąc udział w fascynujących eksperymentach. Tym razem chemicy pracowali w promieniach ultrafioletu, w ciemni rozświetlonej przez substancje fluorescencyjne. Uczniowie wykonali szereg świecących doświadczeń, skosztowali fluorescencyjny napój, a także stworzyli masę polimerową, którą zabrali na pamiątkę. Polecamy ultra zaskakujące i kolorowe warsztaty chemicznych „Świat Eksperymentu”.

Uczniowie klasy 1c siedzą w zaciemnionej sali dookoła stołu w fartuchach ochronnych. Na długim stole leżą pojemniczki z płynami i lampy na ultrafiolet. Uczniowie wyciągają z pojemników masę polimerową. Uczniowie z klasy 1a ubrani w fartuchy siedzą w zaciemnionej klasie przy stole, na którym leżą włączone lampki ultrafioletowe, pojemniczki z płynami i proszkami. Dzieci pokazują ręce z malunkami świecącymi w ciemnym pomieszczeniu Uczniowie z klasy 1b ubrani w fartuchy siedzą w zaciemnionej klasie przy stole, na którym leżą włączone lampki oraz pojemniczki z płynami i proszkami. Dzieci mieszają różne substancje. Kolorowe proszki i płyny świecą w ciemnym pomieszczeniu. Uczniowie z klasy 1c ubrani w fartuchy siedzą w zaciemnionej klasie przy stole, na którym leżą włączone lampki ultrafioletowe, pojemniczki z płynami i proszkami. Dzieci pokazują ręce z malunkami świecącymi w ciemnym pomieszczeniu. Grupa 23 uczniów klasy 3b siedzi w ławkach, w sali lekcyjnej. Dzieci słuchają nauczyciela, który tłumaczy o polimerach. Przed sobą na ławkach mają szklane pojemniki.